• Як захистити себе від грози?!

  • П'ятниця, 5 травня 2006 року
Ось і прийшли перші весняні грози, про які так багато красивих слів сказали поети і прозаїки, порівнюючи їх із небом, пролитим різноцвіттям на землю. Однак досить часто ця краса обертається небезпекою. Так, нещасний випадок стався 23-го квітня в селі Приморський посад Приазовського району Запорізької області, на узбережжі Азовського моря. Чоловік 1964 року народження на гумовому човні вийшов у море половити рибу. Несподівано сонце закрили хмари, погода різко змінилася – почався шторм. Рибалка не встиг повернутися до берега, під час негоди його вразила блискавка. Медики, котрі приїхали на місце трагедії, лише констатували смерть.

Загалом, ураження блискавкою зовсім не часте явище. Воно складає десятимільйонну долю ризику. Та все ж таки, за даними статистики, у світі щороку від її удару гине близько трьох тисяч людей. Ці сумні факти вимагають знання правил поведінки під час грози. Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Що цікаво: найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі. На відкритому просторі краще присісти у суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще за все сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище за предмети, які знаходяться поряд; не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти.

Якщо вас двоє, троє чи більше, - не скупчуйтеся в одному укритті, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, передається через дотик між людськими тілами.

Також слід позбутись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники - покладіть у захищеному місці подалі від себе; 

Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева або до паркану;

- не можна купатися під час грози, але якщо гроза застала Вас під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками, якщо гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то потрібно сидіти нерухомо, витягши з води весла. У горах маємо уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними. Якщо ви знаходитеся в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, взагалі від будь-яких металевих предметів;

- не користуйтеся водогоном, у жодному разі не можна митися у ванні під час грози; утримайтеся від дзвонків по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж після чергового грозового розряду.

Тож, якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку таїть у собі блискавка.

За матеріалами прес-служби МНС.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...