ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: за поширення Біблії ув’язнюють

Велика Епоха
Обвинувачена Ван Хунлань, яка, як і раніше, перебуває у в'язниці, але ще не була засуджена (праворуч). (from social media)

У березні Bitter Winter («Гірка зима», журнал про релігійну свободу і права людини) повідомив про арешт і судове переслідування десяти християн із Хух-Хото, столиці Внутрішньої Монголії. Їх звинуватили в незаконному продажі Біблії, легально виданої в Нанкіні. Аргумент прокурора полягав у тому, що продаж Біблій незаконною домашньою церквою, не пов'язаною з контрольованою урядом Церквою трьох автономій, є злочином, навіть якщо Біблії самі по собі є «законними».

Серед переслідуваних християн Ван Хунлань, Цзі Хейін, Чжан Ван, Ван Цзяле, Лю Мінна, Лі Чао, Ян Чжицзюнь, Цзі Голун, Лю Вей і Бан Яньхун. Ван Хунлань добре відома в християнській громаді Хух-Хото і вже провела п'ять років у в'язниці та один рік у трудовому таборі. Цзі Хейін — її чоловік. Бан Яньхун вважається владою ще однією ключовою фігурою в групі.

Усіх їх заарештували у квітні 2021 року, потім була судова тяганина. Християни стверджували, що вони не тільки не отримали прибутку, а й фактично втратили гроші, оскільки продали Біблію на 25% дешевше, ніж купили в організації «Три автономії» в Нанкіні. Їхні цілі були євангелістськими, а не комерційними.

Ван Хунлань (перша праворуч) (from social media).

Проте 15 квітня 2024 року районний суд Хух-Хото Хуймінь засудив Бан Яньхуна до п'яти років тюремного ув'язнення за «незаконну підприємницьку діяльність». Щодо інших обвинувачених судовий процес триває, але суд вирішив, що Ван Хунлань, Ван Цзяле, Лю Мінна та Ян Чжицзюнь мають залишитися у в'язниці. Лі Чао, Цзі Хейін, Цзі Голун, Лю Вей і Чжан Ван звільнили під заставу, але вони все одно постануть перед судом.

За матеріалами BITTER WINTER