Кожен із нас, хоч раз у житті, проходив через таке випробування як іспит. Вважається, що, як відвідували заняття, як вчилися у цьому році, таким і буде результат перевірки. Але це не завжди так. На результат може вплинути все, що завгодно, і враховувати потрібно все. Це і манера говорити, і вміння користуватися додатковими джерелами, зовнішній вигляд, і кількість знань, поза сумнівом, і, звісно, всім відома фортуна – це коли тягнеш те, що знаєш.

Пропонуємо декілька порад перед іспитом.

У першу чергу треба пред’являти до себе суворі вимоги, мобілізувати усі сили на підготовку. Ніяких серіалів, тусовок, пива й інших відволікаючих маневрів. Спокійно сядьте, поставте собі мету – вивчити все, що необхідно до цього іспиту. Відкрийте зошит (якщо є), підручник і прочитайте весь параграф, вбираючи в себе суть. Розберіть, краще вголос, самі собі ці питання. Найголовнішим є те, щоб зрозуміти цю тему. Постарайтеся запам’ятати правило та формулу. Формулу треба запам’ятати обов’язково. Якщо є схеми, графіки використовуйте їх, як своїх помічників. Розповісти своїми словами – це дуже гарний вихід. Краще так, ніж будете цілу годину згадувати зазубрене, але благополучно забуте, правило.

Під час відповіді на питання прагніть застосовувати гнучкість розуму, вмійте порівнювати. Наприклад, знаєте слабо одне питання, знайдіть в іншому схожі характеристики або різницю і сміливо кажіть. Це можна застосувати, якщо відчуваєте, що поплили. Збирайте інформацію із прочитаних книг і власного досвіду, якщо це гуманітарний предмет, то є можливість поміркувати.

Не треба кокетувати з викладачем і «вішати йому локшину на вуха». Перед Вами сидить розумна й освічена людина. Не відволікайтеся на почуття та емоції. Зараз Ваша мета – гідно відповісти і видати, те, що знаєте. Говоріть спокійно, не поспішаєте – тут таїться небезпека обмовитися або заплутатися. Якщо чернетка складена грамотно і зрозуміло, у ній багато  корисної інформації, то Вам зручніше буде під час відповіді і показати її викладачеві буде не соромно.

Перед іспитом неодмінно виспіться, ніяких червоних очей. Втома – Ваш ворог номер один. Краще використовувати кожну вільну хвилину, щоб читати, ніж увесь день примушувати себе сісти за предмет, і тільки вночі, в агонії читати заголовки білетів. Ворог номер два – страх. Він паралізує знання. Якщо Ви не переможете його, то він неодмінно зробить свою злу справу. Дуже важливо відокремити його від себе. Тут допоможе рицарський девіз «роби, що винен, і будь, що буде». Ви прикладете максимум зусиль для досягнення своїх цілей, а про інше подбає доля. Адже якщо її передвіщають, то вона існує.

Тепер вперед. Перемога любить чесних, добрих і терплячих. Тоді доля неодмінно складеться гарно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...