• Вихід дракона

  • Понеділок, 14 травня 2007 року

Звиваючись, вулицями австралійського міста велично пропливає дракон Сунь Лун. Це проходить урочистий великодній парад у Бендіго.

В історії Китаю дракон був відмітним знаком імператора і асоціювався з королівськими персонами, оскільки він хоча не має крил, може літати і вважається царем небес. Це символ благополуччя, який віщує щасливу долю.

Кожного Великодня, знаменитий дракон Сунь Лун прокидається від сну в Музеї золотого дракона. "Церемонія "Пробудження дракона" в Бендіго унікальна, і не проводиться більше ніде в світі", - сказав Ду Лугун, організатор церемоній для місцевого великоднього параду.

Леви, варта дракона, виконують церемонію пробудження з великим піднесенням. Танці левів під стукіт безлічі барабанів і шум фейєрверків тривають декілька годин, але Сунь Лун з'являється тільки наступного дня і бере участь у параді.

Шерлі Міллард, одна з місцевих мешканок говорить, що Сунь Лун "схожий на друга, він такий прекрасний, коли проходить крізь ворота (Китайського музею) для участі в Пасхальному параді - він  просто дивовижний".

Щоб розбудити в драконі життя необхідно 52 людини, які розгойдують строкату голову і звивають довге тіло, демонструючи його пишність, що зачарувала 90 000 глядачів, які прийшли у понеділок на парад.

Всього в Бендіго вісім китайських драконів, але Сунь Лун є найзнаменитішим і найдовшим імператорським драконом у світі. Аніта Джек, куратор музею "Золотого Дракона", каже: "Справжня мета участі китайців у фестивалі Бендіго з подальшим придбанням дракона полягала в зборі коштів для підтримки місцевої лікарні. Аж до сьогоднішнього дня це залишається доброчинним заходом".

За ці роки традиція брати участь у процесії з драконом об'єднала багато китайців, вони з друзями і родичами приїжджають сюди щороку, щоб допомогти нести дракона.

"Дракони Бендіго повинні залишитися тут, - говорить 82-річний Де Лугун, організатор процесії. - Сім'ї зберігали цю традицію впродовж багатьох поколінь. У мене є внуки, які виконують роль як левів, так і драконів".

Участь у параді з драконом - важливе нагадування китайському населенню про "золоту лихоманку" 50-х років XIX століття, яку пережили багато тисяч китайців, що приїхали в Бендіго. Проте фестиваль з драконами за ці 130 років створив щось важливіше - соціальний зв'язок між  китайцями та іншими австралійцями, які зустрічаються і впливають один на одного, надав відчуття єднання і зберіг старовинні китайські традиції.Цікаві факти про Сунь Луна:

- Зроблений  з очерету, шовку і пап'є-маше;

- Його покривають 4500 лусок, 90 000 люстерок, 30 000 намистин;

- Його голова, яку несуть постійно міняючись шість чоловік, важить 29 кілограм;

- Виготовлений в майстерні Ло Он Кі, яка зберігає традиції виготовлення драконів, у Гонконзі.

Філіпа Реймент. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...