• Історія трояндової води

  • Субота, 7 квітня 2007 року

Що може бути краще, ніж отримати в подарунок букет з червоних троянд? Їхня прославлена краса й небесний аромат оселилися в серцях закоханих ще з тих часів, коли Ерос залицявся до Афродіти. Однак троянда не просто викликає романтичні почуття. Вона також надає унікальний смак і аромат кухням Близького Сходу й Азії, і є основним компонентом для виробництва трояндової води.

Вважається, що найтонший у світі аромат мають троянди в Касмарі, центральний Іран. Із древніх часів, щовесни, фермери цього регіону збирали пелюстки й очищали трояндову воду, використовуючи традиційні технології.

Трояндова вода (Гул Еб - персидською мовою) - ароматична вода, що залишається після виробництва трояндового ефірного масла. Процес виробництва трояндової води трудомісткий і прекрасно описаний іранським автором Найм'єх Батманглій (Najmieh Batmanglij) у її книзі «Нова їжа життя - древня перська й сучасна іранська кухня, і церемонії».

Щоранку перед сходом сонця фермери збирають урожай найчервоніших квіток. У цей час у них найбільший уміст масла. Квіти збирають у великі мішки й везуть на фабрику, де їх розкладають і сортують. Потім найякісніші пелюстки поміщають у великі залізні каструлі з водою й нагрівають до утворення пари, яку направляють у бамбукову трубку. Через цю трубку пара потрапляє в іншу каструлю, яка стоїть у холодній проточній воді. Там вона конденсується й стає рідкою трояндовою водою, яку розливають у пляшки.

Сьогодні Іран пишається тим, що виробляє трояндову воду найвищої якості, з річним експортом 40 000 тонн.

Трояндова вода використовується для багатьох медичних і кулінарних цілей, і в першу чергу для виготовлення солодощів та напоїв. Ковток трояндової води може допомогти травленню й заспокоїти нервову систему. В Ірані її додають у чай, і використовують для виготовлення різноманітних морозив, бісквітів, пудингу й сиропів. З неї роблять прекрасний літній напій, змішуючи з кавуном, йогуртом і льодом, і прикрашають свіжою м'ятою. Трояндова вода також надає унікальний смак індійським солодощам «Гуляб жамум».

Рон Хаерінг. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...