• Як вибрати взуття?

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 20 січня 2011 року

Взуття — незамінний атрибут людини, починаючи з того моменту, як вона зробила свої перші кроки. Незважаючи на багатий вибір, кожного разу перед придбанням нової пари виникає проблема: як вибрати взуття правильно? Адже інакше ми, лише трошки поносивши взуття, можемо зіткнутися з несподіваними сюрпризами.

Проте насправді проблема ця не така складна. Не будемо акцентувати увагу на виборі моделі — це питання суто індивідуальне. Розповімо про загальні моменти того, як вибрати взуття і уникнути прикрощів.

По-перше, взуття слід приміряти. Хоча усі це розуміють, але, часто, прийшовши в магазин, при виборі взуття ми самовпевнено заявляємо, що добре знаємо свій розмір, часу в нас обмаль... «і взагалі, давайте швидше!». Все ж слід врахувати, що кожна фірма-виробник має свої розмірні сітки, і це не можна вважати браком. Багато виробів помічено французькими, німецькими, американськими та іншими розмірами. Тому наш «точний розмір», який ми добре знаємо, може виявитися і помилковим.

Ще один вид поспіху — міряючи одну напівпару і стверджуючи, що наші ноги однакові, заявляємо, що другу взувати немає сенсу. Проте, як відомо, наука не знає випадків повної симетрії в живій природі. Тому, зробивши покупку і прийшовши додому, ми взуваємо нові туфлі, а тут... сюрприз! Сюрпризи можуть бути різних видів — то цвях упирається в п'яту з-під устілки, то напівпари мають різні розміри (зустрічається часто), то два ліві черевики (рідше, але буває) і тому подібне. Доведеться знову їхати в магазин і знову витрачати, здавалося б, заощаджений час, сили і гроші, щоб розв'язати цю проблему.

Коли ви виберете взуття, його слід одягнути, зашнурувати (застебнути) і пройтися. Кожна з цих маніпуляцій робиться не просто так. Застібають або зашнуровують взуття для того, щоб подивитися, чи підходить воно за повнотою. Досить часто, сидячи, ми за звичкою підтискаємо пальці ноги, а вставши, на подив помічаємо, що взуття раптом стало мале. І лише під час ходіння можна остаточно зрозуміти, як взуття «сіло» на ногу, чи є дискомфорт від жорстких деталей, що упираються в кісточку, чи підходить нам колодка і тому подібне. Візуально усе це визначити неможливо. Якщо ви маєте намір вибрати взуття на зиму, варто звернути увагу, що в ньому має бути маленький запас (але не більше 0,5 см).

Вибравши пару, що придивилася, і переконавшись, що сидить вона відмінно, ніде не тисне, треба оглянути її на наявність дефектів: перевірити застібки, переконатися, що підошва ніде не відходить, звірити розміри напівпар. Під час огляду зверніть увагу і на фурнітуру, оскільки на неї гарантія не поширюється.

Як вибрати взуття: із сотень пар — одну

Вибираючи взуття, слід враховувати, для яких цілей ви її носитимете, а також на який сезон. Основні групи взуття залежно від призначення і пори року такі: сандалі, туфлі, напівчеревики, черевики, чоботи.

Сандалі — один із стародавніх видів взуття у народів, які живуть у теплому кліматі. Це легке взуття з підошви, яка закріплюється на нозі мотузками або ремінцями, і часто без каблуків.

Туфлі — взуття з каблуком, вони закривають ногу не вище за щиколотку. Взуття вище зазвичай називають ботильйонами, черевиками або напівчеревиками, а ще вище — чоботами. Як і сандалі, туфлі зазвичай носяться в теплий сезон.

У холодну пору року популярні чоботи. Вони також бувають різних типів: ботфорти — високі чоботи з широким розтрубом; валянки — зимові м'які чоботи зі зваляної вовни; унти — хутряні утеплюючі чоботи; напівчоботи — те ж, що і чоботи, але з короткими халявами; чоботи угги (UGG) з натуральної овчинки; бурки — теплі чоботи з фетру або повсті на шкіряній підошві.

Як вибрати взуття: ціна

Подібно до усіх товарів на ринку, взуття буває дешевим, середнім за ціною і дорогим. Але в чому різниця?

Чим солідніша фірма-виробник, тим більше уваги вона приділяє ергономіці та створенню нових технологій. А це підвищує шанси на те, що взуття «сяде» як «влите». Якщо колодка у взуття добра, то вага тіла розподіляється таким чином, що і високий каблук не створюватиме дискомфорт. З дитинства ми засвоїли, що краса вимагає жертв, проте погодьтеся, що без жертв все ж буде приємніше.

Відмінність у ціні практично зникає в період знижок. У вересні–жовтні, березні–квітні магазини приймають нові колекції, в травні і листопаді з'являються перші знижки. Лютий і серпень — місяці мега-розпродажу, правда, іноді для підбору потрібного розміру доведеться добре побігати.

Сезон полювання на одяг і взуття в Європі починається після Нового року. Тисячі і сотні тисяч туристів наповнюють магазини Мілана (перша субота січня — середина березня), Парижа (12 січня — 15 лютого), Дюсельдорфа (24 січня — 4 лютого), щоб вибрати собі модні дрібнички на традиційних розпродажах.

Як вибрати взуття: якість матеріалу

Важлива характеристика взуття — це якість матеріалів, з яких воно виробляється. Багатьом відома така проблема, як запах від наших ступень. Зрозуміло, правила гігієни і використання дезодорантів для ніг ніхто не скасовував, проте дешеве взуття частенько зводить усі ці зусилля до нуля. «Собака» заритий в синтетичних низькопробних матеріалах, і «вирити» його можна тільки придбанням якісного взуття.

Ще увагу варто приділити різним технологіям — наприклад, антибактеріальні і ортопедичні устілки, водонепроникність, підошви, що максимально поглинають ударні навантаження, і багато чого іншого. Усі ці «родзинки» зустрічаються і в спортивному, і в модельному взутті. Має сенс детально розпитати продавця про технології, застосовувані у вибраній парі.

До речі, невеликі невідповідності в розмірі цілком припустимі. Якщо взуття трохи велике, варто використовувати додаткову устілку, наприклад, ортопедичну або хутряну (якщо це дозволяє сезон), якщо замале — розтягувач для взуття вам в допомогу. Устілки і розтягувачі можна купити в супермаркетах і взуттєвих магазинах, вони бувають різних видів і за різною ціною.

Правильно вибране і якісне взуття — це запорука здоров'я наших ніг.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...