• Відомий китайський адвокат Го Готін: «Shen Yun — культура послана богами»

  • Вівторок, 5 травня 2009 року
Відомий китайський адвокат по захисту прав людини Го Готін приїхав в театр імені Королеви Елізабет, щоб встигнути подивитися останній виступ компанії Shen Yun Performing Arts у Ванкувері.

Ось, вже удруге Го Готін подивився виступ Shen Yun. Він відзначив декілька характерних рис уявлення: «За допомогою танцю і виконавської майстерності номера програми продемонстрували традиційну, богами послану культуру Китаю. Дизайн танцю і декорації заднього плану сцени акцентували Shen (божество або божественність) Shen Yun. У китайській історії було багато культурологічних історій, посланих богами. Кожна область культури була передана людям певним богом, що спустився в світ людей. Компанія Shen Yun Performing Arts використовувала такі художні форми як танець, музику, колір і костюми для того, щоб відобразити суть культури і зроблений на неї божественний вплив. У програмі добре поєднуються танці і музика. Візуальні, емоційні і звукові ефекти надали на мене позитивну дію, я був точно заворожений".

Пан Го відзначив, що дівчата були дуже витонченими, а чоловіки — мужніми і сильними. Чоловіки володіли великою фізичною силою, а жінки незвичайною елегантністю, особливо в сценах, що відображають імперський палац».

Пан Го був одним з 15 адвокатів-захисників в Китаї, які насмілюються практикувати закон у сфері прав людини при існуючому авторитарному режимі, ризикуючи своїм життям ради свободи інших людей. У 2005 році після того, як у нього конфіскували його ліцензію на право захисту практикуючих Фалуньгун в Китаї, він переїхав до Канади.

Пані Лідія Лю, що свого часу закінчила престижний музичний інститут в Китаї і недавно приїхала до Канади, теж відвідала шоу. Вона прокоментувала: «Я в повному захваті від шоу, я зворушена до глибини душі, я пізнала багато істин, і тепер моя свідомість незвичайно легка і спокійна».

Пані Лю почула про шоу минулого року і, нарешті, цього року приїхала подивитися його. Вона сказала, що: «Тільки люди, які самі дивляться це шоу, в змозі випробувати таке дивовижне відчуття. Виступ Shen Yun відобразило п'ять справжніх тисячоліть старовинної китайської традиційної культури. Звичайно, це дуже надихає сучасних людей».

«У шоу не було нічого, що б залишило мене байдужим. Ви не побачите такого шоу на материковому Китаї. Саме шоу привнесло таку відвертість і емоційний вираз. І моя свідомість і серце відчувають себе добре, як ніколи, переживаючи дивовижне почуття спокою і милосердя».

Вона сказала, що виразно показане в двох номерах шоу Shen Yun зловживання в області прав людини, яке зазнають послідовники Фалуньгун в Китаї, дійсно існує. Її колега в Китаї була арештована і піддалася переслідуванню за свою віру у Фалуньгун. Пані Лю описала її як старанної, працелюбної, хорошої людини.

Хелена Чжу. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі