• Письменниця і продюсер двічі за день відвідала виступ Shen Yun

  • Понеділок, 4 травня 2009 року

Увечері 5-го квітня 2009 року виступ Shen Yun Performing Arts в австрійському місті Відню в залі Wiener Stadthalle привернуло увагу різноманітної публіки, серед якої були видатні люди.

Одна з глядачок, Петра Кенер, письменник і продюсер, подивилася шоу двічі за день. Вона сказав: «Я така рада. Сьогодні удень я вже була тут. Але мені необхідно було подивитися уявлення удруге. І я нітрохи не шкодую про це. Я дуже задоволена тим, що подивилася його знову, тому що відмітила багато нового».

Пані Кенер — німка з Мюнхена. Друг запропонував їй подивитися уявлення, і вона проїхала близько п'ятисот кілометрів, щоб подивитися його. «Я дуже рада тому, що знаходжуся тут». Коли запитали, який номер їй сподобався більше всього, вона відповіла: «Я не смію вибрати кращий. Але особливо прекрасним я знаходжу „Тибетский танець“ і соло-виступ з чудовою двострунною скрипкою [ерху]. Це було неймовірно чудово».

«Мене також вразила сцена з людиною, що піддалися репресіям. Це було дійсно дуже, дуже зворушливо. Але ухвалити рішення, який номер кращий, найважче, тому що в них так багато краси. Красивим було і вітання весни, і красиві квіти. Це абсолютно різні сторони і прекрасне їх поєднання».

Пані Кенер пише сценарії і радіо спектаклі: «Будучи продюсером, я знаходжу чудовим можливість дивитися на танцюристів, на їх обличчя, на яких можна читати всі їх переживання і які можна вивчати. Я безмірно захоплююся тим, що відчуття були на лицях у танцюристів, не дивлячись на те, що вони виконували такі складні елементи. Насправді, можна припустити, що вони повинні бути дуже напружені, але насправді все виглядало дуже легко і граціозно. Все було чудово, і це в рівній мірі відноситься і до чоловіків, і до жінок. Неймовірно красиво!»

Доктор Альфред Фердинанд Кехрер, економіст і дипломат, що також працював експертом по демократизації в Організації по безпеці і співпраці в Європі при ООН і в деяких інших організаціях. Він вивчав китайську мову і кілька разів був в Китаї.

«Мені дуже сподобалося, — сказав доктор Кехрер про Shen Yun. — Це було представлення музики, танцю і ще філософії. Правда, я чекав більше циркових елементів. Хоча це не відповідало б ідеї, оскільки філософська підоснова уявлення — це терпимість, співчуття, миролюбність і єдність».

Доктор Кехрер заговорив про права людину в Китаї, які зачепили в представленні Shen Yun, і деяких інших темах. «Так, прекрасні враження про прекрасні яскраві танці і рухи, крім того, побачене перевершило всі очікування, — сказав він, кажучи про своє враження від зображення в шоу нинішніх подій в Китаї. — Я запам'ятаю це, і я вдячний за ці враження».

Пан Уфертінгер — директор школи в Германії. Він і його дружина спеціально приїхали до Відня, щоб подивитися уявлення. Він досить часто їздив в Піднебесну, і особливо його зачарували сільські жителі. Пан Уфертінгер був в Лхасе, столиці Тибету, і бачив засніжені Гімалаї, представлені в «Танці засніжених гір».

«Танці просто видатні. Ми досить добре знаємо культуру Китаю. Коли бачиш що-небудь подібне, відчуваєш себе прекрасно. До того ж, музика була дуже душевна і поєднувалася з танцями», — сказав пан Уфертінгер.

«Якщо подивитися „Танок засніжених гір“ і потім подумати про Тибет, з'являється прекрасне відчуття. Танець дійсно нагадує про Тибет».

Пан Уфертінгер ще додав: «Я випробував абсолютне захоплення декораціями. Це просто фантастика. Танці і картини на них зливаються в одне ціле. Перша сцена „Начало п'ятого тисячоліття“, в якій Боги і Будди спускаються на землю, а потім повертаються, була прекрасна».

Подивитися представлення панові і пані Уфертінгер порадив друг. Вони сказали, що подорож до Відня коштувала того.

Пан Макра, художник, живописець і фотограф, дуже цікавиться китайським живописом, як і взагалі культурою Китаю. Він сказав: «Це було схоже на те, що відкрилися Небеса. Неначе ви пригадали, що одного разу вже бачили це, — додав він про представлення Shen Yun. — Я думаю, що краса — це вища правда. Але ми, європейці, можемо знайти цю фразу злегка банальної. Для нас краса без проблем зазвичай не цікава. Але я думаю, що східна культура інша. Вони дивляться на красу інакше. Краса — це вираз енергії, натхнення і духовності. Це більше всього чіпало мене».

«Це наблизило мене до китайської духовності, можливо, і миру. Я відчув, що така особлива інтерпретація китайської міфології представлена дуже добре. Плотська і витончена краса може стати посланням миру, як сказав Гете: „Искусство — сестра релігії“. Тут це було виконано дуже добре. Коли це прокинеться в Китаї, результатом буде мирна зміна. Якщо від всіх цих глибинних думок і ототожнення з ними, наново з'єднатися з своїм корінням, тоді відбудеться мирна зміна. Ось, що чіпало мене більше всього і, що дає мені велике щастя. Я дуже вдячний за те, що побачив сьогодні».

Пан Макра додав, що культурна основа «… дуже важлива, особливо в сьогодення. Я відчуваю це як наймогутніше послання, виражене саме в такій особливій формі».

Він сказав ще, що у минулому в східних культурах була більше гармонії відносно полов, що відбилося в їх мистецтві і танці. «На Сході чоловік і жінка розрізняються більше, а в Європі чоловік схожий на жінку, а жінка на чоловіка. На сході править чоловік, не жінка. Як говорять в Китаї, що жінка — це Інь, а чоловік Ян. Принаймні, так було у минулому. Не знаю, як йдуть справи зараз».

Кажучи про танець «Небеса чекають нас, не дивлячись на переслідування», він сказав: «Це було дуже мужньо. Здається, дуже сміло представити цю проблему з сцени. Я раніше знав про це [репресіях]».

Як живописцеві панові Макра особливо сподобалися зображення на екрані заднього плану сцени: «Дуже красиво! Дуже красиво! Особливо остання картина фону була дуже вдала. Вона була фантастична, просто фантастична! Тому що вона була не тільки символічна, але уселенська! Здається, остання картина всіх сучасніша і найкрасивіша із усіх».

Підписатися:

Коментарі