Трупа Divine Performing Arts (DPA) дала завершальний концерт у Suseong Artpia в Даєгу (Південна Корея). Хоча виступ відбувся у понеділок, 2 лютого 2009 року, пізнього вечора, о 22.30, зала була повністю заповнена.

«У DPA прекрасні костюми й прекрасні танці, — прокоментував під час перерви декан Коледжу здоров'я при Університеті традиційної китайської медицини в Даєгу пан Юй Ванкен. — Цей концерт можна назвати видатним витвором сценічного мистецтва. Хореографічні постановки й етнічні танці дійсно гідні високої оцінки». Більш за все йому сподобався номер програми «Сп’янілий Лі Бай», а також «Танець снігових гір».

Пан Юй Ванкен відзначив чистоту, милосердя і традиційні моральні цінності, продемонстровані в цьому концерті: «Я відчув, що це шоу закликає до повернення високих моральних цінностей китайців».

Пан Парк, президент Асоціації освіти Даєгу Sanle, був дуже зворушений концертом. Він зауважив: «Увесь концерт чудовий, дуже живий і дуже зворушливий». Він також сказав, що на нього велике враження справили танцювальні постановки «Сп’янілий Лі Бай» і «Незважаючи на переслідування, ми твердо йдемо шляхом Бога», особливо друга. Завдяки цій постановці він відчув повернення людської етики і правосуддя.На думку пана Парку, цей концерт DPA допомагає аудиторії краще зрозуміти суть традиційної культури. Він сказав: «Я був дуже зворушений. Тепер я глибше розумію традиційну китайську культуру. Мені дуже хочеться  познайомити з DPA всіх, кого я знаю».

Президент Культурного центру пан Лі Сянчжи дав високу оцінку виконавським стандартам DPA: «Вони дійсно дивовижні. Я дивився і торішній концерт. Прекрасні виступи і прекрасний задній фон. Танець «Розквіт удамбари» примушує глядачів відчути, що вони неначе попали в прекрасне сновидіння. Це чудово!»Поглянувши концерт DPA, пан Чжао Юнчже, консультант відділення агентства Ассошіейтед Прес у Даєгу, сказав: «Я вдруге дивлюся концерт DPA. Він незвичайно захоплює. Я дістав можливість краще зрозуміти китайську традиційну культуру. Зокрема, музичний супровід і художнє оздоблення сцени незвичайні. Я думаю, що задній екран просто незрівнянний! Я дивився це шоу торік, і мені здається, що концерт цього року ще більше вдосконалений. Торік я почав розуміти китайську традиційну культуру. Цього року це  розуміння стало глибшим».Пан Лю Сянчжун, у минулому південнокорейський генерал, нині професор університету Hing Wan і письменник, сказав, що, подивившись концерт 1 лютого, він захотів знов переглянути його, а тому негайно купив квитки на наступний виступ: «Учора я дивився це шоу. Сьогодні я тут повторно. Першого разу я приїхав пізно і не попав на початок, тому мені було дуже  шкода. Сьогодні я привів із собою кількох друзів».

Подивившись п'ятий, завершальний виступ DPA, пан Цзінь Чжоусюань, південнокорейський адвокат, що працює над проблемами прав людини, відзначив, що весь концерт був «прекрасно скомпонований», і його було легко зрозуміти. Найбільше враження на нього справила хореографічна постановка «Незважаючи на переслідування, ми твердо йдемо шляхом Бога». Він сказав: «Через переслідування звичайна сім'я була зруйнована. Дитина втратила батька, якого воскресили Боги з небес, і який потім вознісся до небес. Це дає людям надію на майбутнє».Відносно танцю «Цвітіння удумбари» пан Цзінь додав: «Квіти удумбари можна бачити в багатьох храмах, які відкриті для публіки в Кореї. Південнокорейські ЗМІ досить часто повідомляють про це, і це тут відомо. Тому цей танець нам близький і зрозумілий».

У буддійських священних писаннях сказано, що квіти удумбари розцвітають один раз на три тисячі років, коли на Землю приходить Просвітлений. Квіти удумбари вперше з'явилися в Південній Кореї в 1997 році. Часта поява цвіту удумбари багато хто в Південній Кореї вважає гарним знаком.

Наприкінці пан Кім відзначив: «Китайська традиційна культура не лише прекрасна, вона також дорогоцінна. Наскільки я знаю, в материковому Китаї нині ця традиційна культура не відновлена. І це дуже сумно». Він побажав трупі, щоб концерти DPA принесли традиційну китайську культуру всьому світові, а також подарували своє світло і тепло жителям континентального  Китаю.

The Epoch Times є почесним спонсором Divine Performing Arts.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...