• Чи мають пам'ять пересаджені органи?

  • Середа, 7 травня 2008 року

Чи можуть спогади й характер однієї людини передаватися іншій через трансплантацію органів? Більшість лікарів не вірить у таке, проте професор Гері Шварц, невролог і психіатр при Університеті Аризони, звернув увагу на абсолютно дивні випадки, які він зустрів під час своєї медичної практики.

Згідно з його дослідженням, щонайменше в 10% пересадок найважливіших органів, таких як серце, легені, печінка або нирки, характер одержувача змінювався. Традиційно це трактується як прояв перенесеного посттравматичного стресу. Але професор Шварц уважає: існують вагомі докази, що окремим одержувачам органів із пересадкою передається своєрідна «пам'ять» донора.

В інтерв'ю журналу Apple Daily професор Шварц розповів про окремі випадки зі своєї практики. Протягом 20 років він проводив дослідження, яке охопило більше 70 випадків. Він навів такий приклад: «Дівчина, яка перенесла трансплантацію, почала швидко говорити іноземною мовою, яку вона ніколи не вивчала раніше». Він перерахував багато історій, подібних до цієї: дівчині пересадили легеню молодого композитора - вона полюбила музику й почала складати вірші та музику до них.

Схожий випадок стався з 7-річною дівчинкою, в якої була серйозна сердечна хвороба і вона перенесла пересадку серця, отриманого в 6-річної вбитої дівчинки. Незабаром після цього вона почала бачити жахи. У своїх снах вона побачила вбивцю, і, що ще більш дивовижно, американська поліція завдяки її описові змогла знайти вбивцю тієї дівчинки.

В іншому випадку, розказаному професором Шварцем, мова йде про балерину, якій пересадили легеню в 1988 р. Вона завжди дотримувалася строгої дієти, але, виписавшись з лікарні, вона вирушила до фаст-фуду, щоб поїсти смаженої курки. Ця пацієнтка помітила, що її характер змінився. Будучи завжди стриманою й спокійною людиною, вона стала дратівливою і забіякуватою. Після тривалого дослідження, вона нарешті знайшла свого донора. Їм виявився 18-річний хлопець, що загинув в аварії на мотоциклі. Він обожнював смажену курку, любив побитися й мав імпульсним характером.

Професор Гері Шварц уважає, що життєво важливі органи мають «пам'ять» на клітинному рівні, яка може передатися при трансплантації. Це питання вважається вкрай спірним у медичних колах. Багато вчених дотримуються думки, що всі ці випадки не пов'язані між собою і їх не можна використовувати для підтвердження цієї теорії. Дійсно, на сьогодні вченим не відомі які-небудь докази, які свідчать про те, що пам'ять здатна зберігатися за межами мозку. Але, якщо їх знайдуть...

Марія Чжен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...