• Корисні поради: Чого не варто робити з рафінованою олією?

  • Четвер, 22 жовтня 2009 року
1. Наливати олію на розпечену сковорідку

Увага!

Всі жири мимовільно спалахують під дією високої температури. А температура розігрітої сковороди може запросто перевищувати 300°С!

2. Залишати олію без нагляду

Ніколи не залишайте олію нагріватися, якщо Ви за нею не стежите, тому що можливе самовільне спалахування олії! І все ж, якщо раптом Ваша олія розпалиться, то ніякої паніки: швидко накрийте його вологою ганчіркою (ганчіркою для підлоги, фартухом із грубого полотна і т.п.) і ні в якому разі не заливайте його водою, щоб загасити!

3. Підсмажувати продукти в перегрітій олії

Будь-яка занадто розжарена олія буде стріляти і неодмінно зіпсує смак продукту, що готується Вами.

4. Зберігати олію на світлі

Світло провокує окислювальні процеси в олії і руйнує корисні речовини, що містяться в ньому. Нерафінована олія швидко втрачає свій колір (пігменти, що є в олії, руйнуються) і прогіркають. Рафінована олія також «вицвітає» і хоч це критично не впливає на якість олії, все-таки варто зберігати його в захищеному від світла місці.

5. В ході виготовлення страв із січеного м'яса (котлети тощо) кількість рідини (молоко, вода, майонез), що додається у фарш, не повинна перевищувати 10% від маси м'яса. Зайва рідина з соком під час смаження, випливаючи з виробу, збирається у згущеному вигляді на сковороді, а також провокує «стрілянину» Вашої олії.

6. Перед підсмажуванням м'яса шматочками його слід попередньо просушити (загорнувши у паперову серветку), тому що волога, яка міститься у м'ясі (часто не до кінця розмороженому), потрапляє в олію, і вона починає «стріляти» і диміти.

7. Нарізану сиру картоплю перед обсмажуванням необхідно ретельно промити холодною водою, щоб видалити з поверхні крохмальні зерна, інакше при обсмажуванні скибочки склеяться між собою і навіть можуть пристати до дна, а також осушити (наприклад, паперовим рушником) — це прискорить утворення скоринки, олія не буде розбризкуватися, шматочки рівномірно обсмажаться.

8. Олію, на якій уже смажили (особливо фритюр), перед повторним використанням слід обов'язково профільтрувати. У випадку, якщо під час попереднього смаження виріб підгорів, у профільтровану олію можна додати кілька крапель лимонного соку. Запах диму зникне.

Тестування проведено Науково-дослідним центром незалежних споживчих експертиз (м. Київ).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...