ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як поводити себе під час приймання їжі?

Велика Епоха
Фото з photos.com
Фото з photos.com
За столом потрібно сидіти, трохи нахилившись уперед і на всьому сидінні, а не на краю його. Розмовляючи із сусідом зліва, не повертатися спиною до того, хто сидить справа. Сидіти за столом треба прямо, повертаючи при розмові тільки голову. Ноги перед собою не витягують, а тримають їх разом біля стільця. На столі можуть лежати руки, але в жодному разі не лікті. Лікті по можливості прижаті до тулуба. Якщо їдять тільки однією рукою, то друга лежить на столі. Пальці складені разом.

Сидячи за столом, не критикують те, що на столі, і тих, хто за ним сидить. Не слідкують за тим, хто скільки їсть. В стравах не риються, а кладуть до рота все підряд. Їдять і п’ють спокійно, безшумно, не кривляючись. Рот не набивають їжею і надто великими шматками. Жувати слід із закритим ротом. Із повним ротом не розмовляють і не сміються.

Серветку беруть із тарілки, коли починають подавати на стіл. Її кладуть, згорнувши вдвічі, на коліна, а не засовують за комір. Закінчивши їсти, серветку кладуть на стіл зліва від тарілки. Паперову серветку злегка зминають і кладуть на тарілку з-під їжі.

Ложку тримають між великим та вказівним пальцем, причому її ручка трохи упирається в середній палець. До рота її підносять трохи навкіс (не боком) і в рот її не засовують. Ложку наповнюють настільки, щоб її можна було донести до рота, не проливши жодної краплі.

Виделка і ніж. Виделку тримають в лівій, а ніж у правій руці. Коли їдять однією виделкою, її тримають у правій руці. Ручки ножа та виделки мають бути в долонях. Кінчиком вказівного пальця можна спиратися в стик ручки та вістря, але не нижче. Так само тримають виделку, випуклістю догори.

Джерело:
eda-server.ru