ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майстер феншуй із Тайваню бесідував з киянами про чай

Велика Епоха
Смак чаю, який був зібраний з любов'ю і виготовлений за традиційною, стародавньою технологією, набагато багатший, ніж смак чаю, виготовленого за сучасними фабричним технологіями
Смак чаю, який був зібраний з любов'ю і виготовлений за традиційною, стародавньою технологією, набагато багатший, ніж смак чаю, виготовленого за сучасними фабричним технологіями
У київському чайному клубі відбулася бесіда про чай з Шен Таном Су, майстром феншуй і любителем китайського чаю, який приїхав із Тайваню. На минулих вихідних він розповів киянам про чай, його класифікацію та позитивний вплив на організм людини.

Зелений чай, вважає Шен Тан Су, подібний до юнака, тому що він бадьорить і передає стан юнацької цікавості та відкритості. Чай Улун («чорний дракон») нагадує зрілу жінку. Цей вид чаю витримує багато заварок і розкриває свої смакові якості не з першої заварки. Улун — це добрий, високогірний, обсмажений чай.

Су також розповів про чай Пуер, який піддається тривалій ферментації (окисленню), і порівняв його із зрілим чоловіком.

«Зрілого чоловіка вже нічим не здивуєш, він уже повністю сформувався, і чим довше він живе, тим яснішим стає його світогляд», — зазначив любитель чаю. Так і Пуер, чим довше ферментується, тим стає краще і при заварюванні витримує велику кількість заварок.

Тайванський майстер розповів також і про різницю між чаєм і кавою і відповідно їх енергії інь і ян. Кава, оскільки це плід, належать до ян, пояснив Су, тоді як чайний лист — до інь. Коли люди збираються за чашкою кави вони розмовляють про зовнішнє, про бізнес і про всілякі справи — це ян.

З іншого боку, збираючись разом пити хороший чай, люди звертають увагу на чай, смак чаю, церемонію чаювання, дивляться всередину - це характеризується інь.

Шен Тан Су розповів про важливість цілісності чайного листа та збору чаю з любов'ю. Смак чаю, який був зібраний з любов'ю і виготовлений за традиційною, стародавньою технологією, значно багатший, ніж смак чаю, виготовленого за сучасними фабричним технологіями, вважає він.