ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цукор викликає залежність

Велика Епоха
Пончик, вкритий шоколадом. Фото с photos.com
Пончик, вкритий шоколадом. Фото с photos.com
Цукор може стимулювати залежність, повідомляє журнал «Gruner+Jahr-Zeitschrift WUNDERWELT WISSEN».

Вчені університету Прінстон щодня годували щурів цукром, постійно збільшуючи порції, а потім різко виключили його з раціону. У тварин з’явилися явні ознаки залежності.

Між тим, кожен німець споживає в середньому більше 34 кг цукру на рік — приблизно на 10 кг більше, ніж попередні покоління. Швейцарець з’їдає до 42 кг цукор на рік, а мешканець США — цілих 78 кг. Експерти повідомляють про зростаючу кількість людей, які страждають ожирінням, а також про швидко поширювану хворобу цивілізації — діабет. Солодка небезпека ховається майже в усіх продуктах, навіть у пиві. Все частіше пивовари додають у сік хмелю невеликі порції цукру. Навіть у сухому вині часто міститься дозволені рецептурою 9 г цукру. Індустрія фаст-фуду також не змогла обійтися без цього компоненту, який у комбінації з глютаматом робить смак булочок, котлет і смаженої курчати досконалим. В результаті покупцям важко відмовитися від такої їжі.

Навіть шкільні столові сприяють звиканню до підвищення споживання цукру, встановлюючи стенди із зображенням кондитерських виробів та автомати із солодкими напоями. Деякі підприємства кондитерських виробів мають кілька спеціальних агентів, які поширюють продукцію виключно у школах.

Наслідки солодкого, висококалорійного харчування являють собою величезну загрозу для здоров’я підростаючого покоління.

Джерело: povarenok.ru