• Найоригінальніші в світі тунелі: ТОП-4

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 23 лютого 2016 року

Коли ми чуємо слово «тунель», то зазвичай уявляємо собі підземні споруди, які використовуються в технічних цілях і не відрізняються красою. Проте існують і такі, які в повній мірі не можна назвати тунелями. Оригінальні за формою, розташуванням або функцією, вони стали визначними туристичними пам’ятками.

Тунель крізь башту «Gate Tower», Осака, Японія. Фото: muza-chan.net

Тунель крізь башту «Gate Tower», Осака, Японія.
Фото: muza-chan.net

Унікальна споруда стала своєрідним компромісом між тим, чого хотів забудовник, і планами місцевої влади. П’ятий, шостий і сьомий поверхи будівлі були віддані під автомобільний тунель.
 

Тунель у дереві, Каліфорнія, США. Фото: public-domain-images.blogspot.com

Тунель у дереві, Каліфорнія, США.
Фото: public-domain-images.blogspot.com

Гігантське дерево заввишки 84 метри і діаметром 6,4 метри впало у 1937 році й перекрило дорогу до Національного парку Секвойї в Каліфорнії. Наступного року транспортний рух по дорозі відновили — для цього довелось вирізати у стовбурі дерева-велетня проїзд завширшки 5,2 метри і заввишки 2,4 метри.
 

«Тунель кохання», Клевань, Україна. Фото: Олег/iloveukraine.com.ua

«Тунель кохання», Клевань, Україна.
Фото: Олег/iloveukraine.com.ua

Один з найкрасивіших тунелів у світі розташований поблизу селища Клевань у Рівненській області. Проїзд довжиною близько кілометра утворений залізницею в лісі. Поїзди на цій ділянці ходять рідко, і тунель у теплі пори року заростає зеленню, перетворюючись на дивовижний романтичний перехід.
 

Тунель Голян, Китай. Фото: alan-perlman.com

Тунель Голян, Китай.
Фото: alan-perlman.com

Тунель Голян, Китай. Фото: alan-perlman.com

Тунель Голян, Китай.
Фото: alan-perlman.com 

Унікальний переїзд у горах Тайхан побудувала група із 13 місцевих жителів. Спорудження тунелю завдовжки 1200 метрів, заввишки близько п’яти метрів і завширшки чотири метри у них зайняло 5 років. У бічній стіні переїзду є отвори, які нагадують вікна. Незвичайний тунель відкрили у 1977 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...