• Греція — колиска моди

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Середа, 4 січня 2012 року
Уважається, що «колискою» зародження моди була Греція, адже саме вона дала початок західній культурі.

Елліни (стародавні греки) багато уваги приділяли догляду за фізичним тілом і вважали його найкращою прикрасою людини. За допомогою наполегливих тренувань вони досягали ідеальних пропорцій і красивого рельєфу. Художники зображували грецьких богів у оголеному вигляді з прекрасними натренованими тілами.

Простий їхній одяг підкреслював красу тіла. Для грецького вбрання характерна відсутність форми. Це були прямокутні вовняні або лляні полотна різних розмірів без будь-якого розрізу і без швів. Воно спадало вздовж тіла і кріпилося шпильками або брошкою на плечі. Іноді просто обгортав торс і плечі. Маючи як основу такий відріз тканини, греки придумували різні варіації його носіння. Зазвичай люди однієї соціальної групи одягалися в одному стилі. Оратори ніколи не одягалися як воїни чи сільські мешканці, хоча основа залишалася тією ж.

Одяг стародавніх греків

Комплект одягу був однаковий для двох статей — це туніка і плащ. Туніка називалася хітоном. Чоловіки носили його завдовжки по коліно, а жінки по щиколотку. Іноді на церемоніях чоловіки також надягали хітон по щиколотку. Його закріплювали на плечі фібулою (застібка, шпилька, брошка) і підв'язували одним або кількома поясами. Плащ називався — гіматіон. Це також відріз тканини завширшки 3 метри і завдовжки 1,5 метра. Він прикривав усе тіло і нічим не закріплювався. Вважається, що молодь і філософи носили тільки гіматіон і нічого під ним, філософів можна було також відрізнити по вусах і довгій бороді.

Спартанські жінки поверх хітона накидали відріз тканини, на зразок нашої хустки, яку називали пеплос. Він спадав з плечей і кріпився на талії. До кінців пеплоса кріпилися маленькі свинцеві кульки, щоб надати йому ваги.

Головною прикрасою одягу була драпіровка. Вона підкреслювала фігуру і укладалася в різних напрямках. А різноманітні кольори й орнаменти в окантовці давали можливість виділитися.

Волосся і головні прикраси

Багато уваги приділяли і волоссю. Існувало багато різних зачісок, які закріплювали й укладали за допомогою стрічок, обручів, кістяних або залізних шпильок. Голову багатих пані прикрашали золоті тіари з дорогоцінними каменями. Вже тоді почали використовувати перуки або накладні локони.

Під час подорожей греки носили капелюхи, які називалися пітасус. Це повстяні капелюхи з широкими крисами.

Взуття

Удома греки ходили босоніж, а на вулицю взували сандалії. Також ще один вид взуття називався ендроміди — високі шкіряні чоботи, які доходили до колін і зашнуровувалися спереду. Греки, коли працювали в полі, не носили сандалі, а надягали саме ендроміди. Пізніше вони увійшли і в повсякденне життя. Їх почали прикрашати, й ендроміди стали дуже популярними.

Класика стала сучасною завдяки багатьом дизайнерам. Дух давньогрецької культури став іконою для початку кар'єри багатьох молодих дизайнерів. Давньогрецькою культурою надихалися — Жан-Поль Готьє, модний будинок Givenchy, Valentino та багато інших.

«Фізична людина — ніщо, реальна людина — це її душа», — казав Сократ. Пам'ятайте про зовнішню оболонку і не забувайте про душу!
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...