• Китайська влада жорстоко придушила акцію протесту проти забруднення повітря заводом у провінції Чжецзян

  • Вівторок, 6 травня 2008 року

Тільки недавно надійшла інформація про те, що 14 квітня більше 300 поліцейських жорстоко придушили акцію протесту проти отруйних викидів заводу в м. Даншань провінції Чжецзян. У результаті придушення багато хто здобув поранення.

Як розповів в інтерв'ю радіо місцевий житель пан Пан, починаючи з 13 березня, завод Хебанхуа почав виготовляти ароматичні розчинники й викидати в атмосферу велику кількість шкідливих газів, у результаті більше сотні жителів довколишніх районів отруїлося. Пан Пан розповів, що, наскільки йому відомо, ступінь отруєння в основному легка і лише 6 - 7 чоловік було доставлено в лікарню.

Спочатку місцеві жителі звернулися до адміністрації заводу, але з ними ніхто не став розмовляти. Потім вони звернулися в управління з охорони навколишнього середовища, але там сказали, що якість повітря відповідає стандартам. За словами іншого місцевого жителя пана Чена, починаючи з 7 квітня, люди стали періодично збиратися невеликими групами біля заводу й вимагати зупинити шкідливе виробництво. 14 квітня людей зібралося близько тисячі. Вони перекрили дорогу, яка веде до заводу, і почали у формі мирного сидіння вимагати, щоб адміністрація задовольнила їхні вимоги.

Пан Чен розповів: «Влада направила більше 300 поліцейських, які сказали, що ми учиняємо заворушення, і почали грубо скидати людей, які сиділи на лавках, на землю і бити їх. Я бачив, як таким чином побили п'ятьох. Люди почали фотографувати те, що відбувалося, мобільними телефонами, але поліція суворо заборонила це робити й почала обшукувати всіх, відбирати телефони і видаляти всі фотографії».

Після того як багато жителів отруїлося до різного ступеня, управління охорони навколишнього середовища повідомило, що після 5 травня завод більше не викидатиме отруйні речовини, що у заводу просто було не достатньо устаткування для фільтрації відходів.

За словами місцевих селян, їхні овочі ніхто не насмілюється купувати, оскільки багато хто знає про ситуацію із сильним забрудненням повітря в їхньому районі. Врешті-решт, адміністрація визнала, що отруйні викиди завдали шкоди місцевим жителям, і запропонувала виплатити постраждалим компенсацію загальним розміром 300 тис. юанів ($43 тис.), але місцеві жителі відмовилися від грошей і далі вимагають або зупинити виробництво, або переселити їх в інші райони.

Житель Шанхаю пан Лін, що багато років пропрацював учителем у м. Даншань, розповів кореспондентові радіо, що влада міста, женучись за ростом ВВП, погодилася на це шкідливе виробництво, від якого відмовилося багато інших районів.

Чін Юе, Лі Мін. Радіо Голос Надії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...