• Віце-президент Парламенту Європи пан Едвард Мак Міллен-Скотт і китайський правозахисник Гао Чжішен обговорили ситуацію з правами людини в Китаї

  • Середа, 21 червня 2006 року
 

4 червня 2006 року Віце-президент Європейського Парламенту Едвард Мак Міллен-Скотт і китайський адвокат з прав людини Гао Чжішен, обмінялися думками щодо нинішніх порушень прав людини в Китаї, включаючи переслідування практикуючих Фалуньгун і вирізання у них органів. Вони говорили по телефону більше години.

Після обміну думками з'ясувалося, що з більшості питань вони розділяють одні й ті ж погляди. Протягом бесіди пан Мак Міллен-Скотт сказав, що він постійно стежив за новинами про ситуацію пана Гао і був захоплений його рішенням захищати права людей, яких гнобить Комуністична партія Китаю (КПК).

Пан Мак Міллен-Скотт також виразив свій намір переконати офіційних представників Комісії з прав людини в Європейському Парламенті про необхідність зустрічей з активістами з боротьби за права людини, такими як адвокат Гао.

При обговоренні тоталітарного режиму КПК, пан Мак Міллен-Скотт сказав: "Розмовляючи перед розпадом комунізму з дисидентами із Східної Європи, я відмітив, що в Європі не було ніяких ознак неминучого краху комуністичної системи. Проте комуністичні режими в цих країнах звалилися незабаром один за іншим. Так само, протягом моєї недавньої поїздки до Китаю, я явно відчував, що КПК скоро потерпить крах".

Що стосується відношення західних урядових посадовців до КПК, пан Мак Міллен-Скотт сказав, що він був дуже радий, що німецький канцлер Анжела Меркель змінила довгу позицію Німеччини відносно прав людини в Китаї, і почала стежити за долею китайських дисидентів. Пан Мак Міллен-Скотт пов'язує це з тим, що канцлер Меркель довго жила в Східній Німеччині і розуміє суть комунізму.

Він прокоментував, що таке її ставлення в майбутньому стане провідною тенденцією, оскільки вона, в межах своїх повноважень, заохочуватиме все більшу кількість людей звертати увагу на проблеми порушень прав людини в Китаї.

Два захисники прав людини обговорюють переслідування КПК послідовників Фалуньгун

Протягом бесіди з паном Гао, яка тривала годину, пан Мак Міллен-Скотт детально розпитав про переслідування в Китаї послідовників Фалуньгун і витягання органів у живих людей.

Подякувавши пану Мак Міллен-Скотту за його заклопотаність поточними проблемами відносно прав людини в Китаї, пан Гао підкреслив, що існує багато різних аспектів порушень прав людини, що відбуваються зараз в Китаї, таких як позбавлення фермерів землі, насильницьке переселення людей, руйнування сімейних церков, заборона публічних апеляцій і т.д. Він займався ними протягом останніх років.

Проте, провівши особисте розслідування, пан Гао прийшов до висновку, що жахливі тортури і страхітливе поводження, яких зазнають в Китаї учні Фалуньгун, сторонньому спостерігачеві просто неможливо уявити.

Пан Гао сказав: "Протягом мого розслідування цих переслідувань, були дні, коли я знаходився в безперервному важкому стані. Я був приголомшений, що наш уряд і посадовці могли здійснювати такі страшні лиходійства".

У відповідь на питання пана Мак Міллена-Скотта про витягання органів у живих практикуючих Фалуньгун, адвокат підкреслив, що витягання органів у живих людей з подальшою кремацією їх тіл не менш жахливе, ніж поводження нацистів з євреями. Ще до того, як ці інциденти були обнародувані, у багатьох випадках, які розслідував пан Гао, родичі загиблих практикуючих Фалуньгун виявляли на тілах загиблих шви.

Витягання органів у злочинців засуджених до вищої міри покарання в Китаї, вже добре відоме в усьому світі. Пан Гао далі пояснив, що витягання органів у живих послідовників Фалуньгун було неминуче.

Навіть без розпоряджень від вищих посадовців, оскільки згідно з політикою КПК, замучені до смерті практикуючі вважаються такими, що вчинили самогубство, то прибуток, який можна здобути від участі в цій справі, такий великий, що неодмінно привернув би персонал клінік брати участь в цих злочинах.

Гао Чжішен сказав, що КПК з його існуючою політикою нехтування прав людини, і переслідування практикуючих Фалуньгун, фактично скоює злочини і кидає виклик всьому людству. Ці злочини якнайскоріше треба зупинити.

В кінці, пан Мак Міллен-Скотт виразив своє задоволення від розмови з адвокатом Гао, і бажання продовжити їх знайомство. Він пообіцяв продовжувати звертати увагу на проблеми пана Гао і порушення прав практикуючих Фалуньгун. Він також нагадав пану Гао про його обіцянку при зустрічі принести дві пляшки кращого китайського вина і сказав, що з нетерпінням чекатиме дня, коли зможе привітати Гао пляшкою кращого віскі.

The Epoch Times

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...