• У Пекіні викрадено сім'ю активіста правозахисника

  • Середа, 5 липня 2006 року
 

Через перешкоди, які чинила Комуністична партія Китаю, мітинг, присвячений випадку, пов'язаному з паном Чень Гуанченом, який волонтери спочатку планували провести в Пекіні 19 червня в 14 годин, довелося відмінити. Того ж дня о 19.30 матір і син пана Ченя були викрадені біля будинку пекінського адвоката Тен Бяо в районі Хуейлунгуань.

Пан Чень Гуанчен ув’язнений з 11 березня цього року. 11 червня 2006 р. дружина пана Ченя Юань Вейцзін, отримала свідоцтво, направлене Відділом суспільної безпеки округу Інань, що розміщене в місті Ліньі. У свідоцтві говорилося, що пан Чень на той час був ув'язнений у ділянці Інань, оскільки він підозрюється в "навмисному нанесенні збитку майну і порушенні дорожнього руху під час організації мітингу".

Викрадання

Під час інтерв'ю «Великій Епосі» пан Тен Бяо закликав терміново звернути увагу на становище, в якому перебуває пан Чень і його сім'я.

Сімдесятирічна мати і трирічний син пана Ченя прорвали перешкоди, створені місцевими органами громадської безпеки міста Ліньї, і прибули до Пекіна 17 червня, щоб здобути юридичну допомогу в справі порятунку пана Ченя.

19 червня о 19.30 матір і син пана Ченя гуляли в саду поряд із будинком адвоката Тена; приблизно 10 чоловік вискочило з машини без номерів, захопили їх і силоміць посадили в машину.

Адвокат Тен спробував зупинити машину, але вона розвернулася й збила його з ніг. Після приблизно 20 хвилин протиборства пан Тен зателефонував друзям і кільком ЗМІ в Пекіні, просячи про допомогу.

Проте поліція, яка приїхала через дзвінок сусіда пана Тена, не зробила нічого, щоб зупинити викрадачів. Натомість вони допомагали викрадачам переслідувати родичів пана Ченя. Пан Тен із друзями намагалися зупинити викрадачів, але їх відштовхнули, так, що вони впали на землю.

Відміна мітингу добровольців

Пан Тен Бяо, пан Сюй Чжіюн й інші юристи спочатку планували провести мітинг з приводу випадку пана Ченя опівдні 19 червня в Цзяньгомень у Пекіні. Вони приготувалися в подробицях розповісти про те, що відбувалося з паном Ченем і його сім'єю за останній рік, і про стан, в якому зараз перебуває пан Чень у в'язниці. Вони сподівалися на те, що ще більше людей приєднається до них, щоб загальними зусиллями надати допомогу Чень Гуанчену в отриманні свободи.

Тен Бяо говорить, що через те, що сім'я і друзі пана Чень Гуанчена й інші добровольці зіткнулися з різними перешкодами й стеженням, вони вирішили тимчасово відмінити мітинг.

Декілька добровольців зараз планують наступний виступ. Сьогодні група адвокатів Чень Гуанчена наводить довідки про його сім'ю і добивається побачення з ним.

Історія Чень Гуанчена

Цього року панові Ченю виконується 35 років. Його дуже ненавиділа місцева влада через безперервної дії захисту прав людини, за співпрацю з адвокатами й іноземними репортерами останніми роками з метою проведення розслідування з приводу плану з контролю над народжуваністю, розробленого місцевою муніципальною владою Ліньї Шандуна, і з приводу жорстокого поводження з жінками в цьому регіоні.

У серпні минулого року пан Чень був під домашнім арештом, а 11 червня його дружина Юань Вейцзін отримала документи з місцевої поліцейської дільниці, в якому вказується, що напередодні вони затримали Чень Гуанчена і посадили його у в'язницю. Його злочин полягав у тому, що він: "підозрюється в участі в навмисному нанесенні шкоди майну і порушенні дорожнього руху під час організації мітингу".

З тієї пори Юань Вейцзін тримають в ізоляції, і вона відрізана від зовнішнього світу. Сімдесятирічна мати, трирічний син і новонароджена дитина Чень Гуанчена вимушені самі про себе піклуватися, і за таких обставин вони зазнають великого тиску.

The Epoch Times 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...