• Студенти китайського університету надають перевагу матеріалізму над комунізмом

  • П'ятниця, 7 липня 2006 року
 

Підсумки дослідження ставлення студентів до життя, яке охопило 11 університетів Китаю, показали, що 66% студентів є прагматиками, і лише 1% бажає "боротися за справу комунізму".

Професор Лі Веї з університету Хебей, який також брав участь у дослідженнях, вважає, що результати відображають ґрунтовні зміни менталітету студентів – від акцентування ідеалізму до зосередження на дійсності.

Не залишається послідовників йти дорогою комунізму

Молодіжний центр університету Хебей витратив цілий рік на те, щоб критично розглянути "Особливості вивчення життя студентами університету". Результати показали, що на відміну від старшого покоління, яке прагнуло "великих ідей і духовних цінностей", більшість студентів акцентують свою увагу на матеріальних інтересах і швидкому результаті.

Нижче наводиться статистика відповідей на питання "Про що ви мрієте і до чого прагнете?".

64,5% – успішна кар'єра і задовільне життя;

10,6% – щаслива сім'я;

1,9% – слава та успіх;

14,7% – самореалізація;

1% – боротьба за справу комунізму.

Мотивація до навчання

Серед студентів 43,8% вважають, що вчитися потрібно для того, щоб "у майбутньому отримати хорошу роботу"; 38,4% вважають, що навчання призначене для того, щоб "відплатити батькам за їхню доброту"; 43,6% вважають, що навчання необхідне для "самореалізації"; а 33,4% вважають, що мета навчання полягає в тому, щоб "розвинути здібності й удосконалити свою особистість".

До того ж 14%, 9,7% і 7,8% відповідно вважають, що мотивація до навчання виникає унаслідок "різного тиску, що здійснюється на людину", "для порятунку держави" і "для завоювання пошани в інших людей".

Ці дані відображають прагматизм. У питанні пошуку роботи 37% вважають важливою "самореалізацію", 29,4% важливими вважають "прибуток", 13,8% цінують чинник "робота відповідає отриманій при навчанні спеціалізації", 8,3% ставлять на головне місце "потреби батьківщини", а 2,6% вибирають "соціальний статус".

Коли організації стали цінувати фахівців, знання й уміння яких підтверджені отриманими після навчання дипломами або сертифікатами, багато студентів почали готуватися до випускних іспитів уже починаючи з першого курсу. Деякі студенти, ще працюючи на своєму рівні, присвячують свій вільний час додатковому навчанню, щоб отримати документи, що свідчать про отримання додаткових знань і навичок, від роботи на комп'ютері до володіння англійською мовою, щоб додати цю інформацію у свої резюме під час пошуку роботи.

The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...