• Повчальні історії з Китаю: принизливе проповзання між ногами негідника

  • П'ятниця, 6 жовтня 2006 року
 

Хань Сінь, знаменитий генерал династії Хань (близько 2 200 років тому), надав імператорові Лю Бану велику допомогу у встановленні цієї династії. Досягненнями Хань Сіня китайці захоплюються до цього часу, так само як і його великою здатністю терпіти приниження.

У юності Хань Сінь майстерно володів мечем. Одного разу, через те, що він йшов вулицею зі своїм мечем, його зупинили кілька чоловіків, на вигляд явні негідники. Один із них, залякуючи і грубіянячи, крикнув  Хань Сіню: ”Гей, подивіться на нього, він схожий на великого боягуза! Навіщо тобі меч?”

Хань Сінь не хотів відповідати йому і мав намір пройти повз, але негідник
закричав ще голосніше: ”Ти наважишся убити мене своїм мечем? Якщо ти не
боїшся, то випробуй на мені свій меч! Але якщо ти не наважишся, якщо ти
боягуз, тоді тобі доведеться проповзти у мене між ніг”.
 
В цей час зібралося багато роззяв, охочих подивитися поєдинок. Усі чекали, щоб подивитися, що робитиме Хань Сінь. Негідник стояв перед Хань Сінем  із розставленими ногами.

Стискаючи рукоять свого меча, із гнівом на обличчі, Хань Сінь пильно
вдивлявся в негідника. Потім поволі відпустив рукоять свого меча, встав навпочіпки і проповз між ногами хулігана. Глядачі засміялися з боягузливості Хань Сіня.

Пізніше Хань Сінь став головним генералом імператора Лю Бана. Його здатність  терпіти приниження за часів своєї юності стала визнаною чеснотою, рисою характеру, яка допомогла закласти фундамент його досягненням.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...