• Нова європейська організація продовжує розслідувати злочини в Китаї

  • Вівторок, 20 лютого 2007 року
 

Європейська неурядова організація вивчить звіт про видаляння органів у живих ув'язнених в Китаї.

Недавно сформований європейський філіал Коаліції з розслідування переслідувань Фалуньгун в Китаї (КРПФ) звертався з проханням про видачу віз для невеликої групи експертів для візиту до Китаю і проведення розслідування тверджень про видаляння органів.

Лікарі, адвокати, правозахисники і журналісти Європи приєдналися до організації, щоб дати свою оцінку розслідуванню, яке проводиться.

"Ми сподіваємося, що формування цієї коаліції стане свідченням початку нового етапу в розкритті злочинів, які китайський уряд здійснює стосовно послідовників Фалуньгун протягом вже майже восьми років, - заявив віце-президент КРПФ Джон Ді. - За допомогою багатьох самовідданих людей в різних шарах суспільства, ми хочемо показати світовій громадськості дійсну картину подій, що відбуваються в Китаї з 1999 року. При цьому не тільки покласти край переслідуванню, але й зробити так, щоб тортури і вбивства ніколи більше не повторилися".

Фалуньгун - медитативна практика, яку комуністична партія оголосила поза законом у 1999 році після того, як з'ясувалося, що нею займаються близько 100 мільйонів чоловік. З того часу сотні тисяч послідовників цієї практики були незаконно арештовані, понад 3000 (це тільки офіційно підтверджені випадки) загинуло від тортур у трудових таборах.

Минулого року члени канадського парламенту Девід Кілгур і Девід Мейтас опублікували свій перший звіт про розслідування (обов'язково дати посилання на звіт), в якому вони прийшли до висновку, що у живих послідовників Фалуньгун насильно видалялися органи для подальшого збуту на китайському ринку з торгівлі органами. Інший звіт, підготовлений віце-президентом Європарламенту Едвардом Макмілланом-Скоттом додав ваги цим твердженням.

КРПФ одержала листи підтримки від політиків, правозахисників і фахівців різного рівня з багатьох країн Європи, після того, як це питання було підняте на прес-конференції минулого тижня.

Коаліція сподівається, що, підвищуючи рівень своєї кампанії, вона зможе чинити певний тиск на китайське посольство, щоб члени делегації змогли отримати візи.

Минулого року віце-президент Європарламенту Едвард Макміллан-Скотт відвідав Китай, щоб взяти інтерв'ю у деяких послідовників Фалуньгун, які стали жертвами державної системи "реформування в трудових таборах".

Жінка на ім'я Ені Ян розповіла історію про те, як вона зазнала тортур в трудовому таборі Пекіна за відмову кинути практику Фалуньгун. Вона описала процес «промивання мозку», в ході якого її позбавляли сну протягом тривалого часу, не давали їсти і пити, постійно примушували дивитися відео з наклепницькою пропагандою проти Фалуньгун.

"Фізичні рани може вилікувати медицина, але рани в душі неможливо зцілити, - сказала Ені Ян. - Це переслідування повинне бути негайно припинене!".

В даний час КРПФ здійснює свою діяльність в Азії, Північній Америці і Австралії.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...