• На Гао Чжішена нападають спецагенти

  • Субота, 22 липня 2006 року
 

9 липня відомий китайський адвокат-правозахисник Гао Чжішен більше тридцяти хвилин зазнавав фізичних і усних образ шпигунів, коли намагався залишити свою домівку. Це вже другий випадок за цей місяць, коли шпигуни КПК привселюдно нападають на Гао Чжішена.

Влада також має агентів, які поширюють брехню про Гао Чжішена серед жителів Пекіна. Поширені чутки звинувачують Гао в тому, що він підбурює людей іти на площу Тяньаньмень і виступати проти відділів уряду. КПК постійно створює неправдиві докази, щоб звинуватити Гао і засадити його у в'язницю.

Шпигун нападає на Гао

9 липня через те, що адвокат Гао почав спускатися сходинками свого будинку, агент міцної статури зупинив Гао, наступивши на його черевики, і сказав: „Ти божевільний злидар! Про кого ти збираєшся сьогодні писати і кого лаяти у своїй статті?”

Оскільки Гао проігнорував цей напад, шпигун почав давати Гао ляпасів і викрикувати прокльони.

Після того як Гао відштовхнув руку шпигуна, агент схопив Гао за шию. Гао відповів йому тим самим. Це тривало приблизно півгодини на внутрішньому дворі. Пізніше Гао сказав: „Я не міг залишити домівку. Як тільки я намагався зробити це, вони перешкоджали мені”.

Гао сказав: „Я навіть не можу повторити ті слова, які шпигуни використовували”. Він сказав: „Якщо вас назвали божевільним злидарем, то це ще дуже ввічливо, тому що в комуністичному світі люди подібні до вас можуть бути тільки (брутальне слово опущене)”.

Під час конфлікту агент кинув у Гао цеглину, і Гао відповів йому тим самим. За цією сценою зі своїх вікон спостерігало більше сотні людей. Гао підозрює, що інші шпигуни знімали на плівку цю сцену. Врешті-решт, Гао відступив.

„Якби я не відступив, він би міг мучити мене протягом усього дня, так чи інакше, це його робота”.

Під час конфлікту ні Гао ні шпигун не отримали пошкоджень.

Шпигуни нападали на Гао менш ніж місяць тому

21 червня Гао почув новини про те, що шпигуни КПК переслідують матір і сина сліпого активіста-правозахисника Чень Гуанчена. Коли Гао викликав із власної оселі таксі, щоб відвідати їх, на нього напали декілька шпигунів.

Того дня мати і син Ченя були викрадені й вислані з Пекіна. 22 червня Гао та інші дізналися про ситуацію Ченя на вулицях Пекіна. Агенти, що йшли слідом за ними, здавалися стурбованими і викликали міліцію. Тоді як міліція й агенти стояли на вулиці, чекаючи інших, Гао і його друзі отримали на вулиці п'ять-шість листівок.

Обидва напади пов'язані із випадком Чень Гуанчена

Зазвичай, коли шпигуни йдуть слідом за Гао під час його ранкової пробіжки або щоденних дій, вони ніколи не розмовляють із Гао, окрім як при порушенні певних меж. Гао сказав кореспондентові: „Очевидно, що цим шпигунам було наказано не розмовляти зі мною. З цього я побачив, що б не робили зі мною ці агенти, наказ надійшов від вищих рівнів влади. Тому шпигуни, що беруть участь у цій справі, можуть тільки стояти осторонь і спостерігати за нашими розмовами, оскільки вони не сміють вирішувати, що робити зі мною”.

Після того, як 9 липня на Гао напали шпигуни, він сказав: „Коли мати Чень Гуанчена була викрадена, я сказав моєму другові по телефону, що хотів би поїхати туди і зупинити це. Коли я спускався, шпигуни почали на мене кричати й зупинили мене. Вчора я обговорював із моїми друзями по телефону, що міг би поїхати в провінцію Шаньдун, щоб перевірити, як пройде слухання справи Чень Гуанчена. Я думаю, що ці напади трапилися через те, що шпигуни прослуховували наші телефонні розмови”.

Гао Чжішен відповів кореспондентові, що люди, які контактують із ним, також перебувають під спостереженням. Наприклад, владою був заарештований представник народності Хуей (етнічна меншина в Китаї) Ма Цзяньше, оскільки він ”підтримував контакт із Гао Чжішеном, який захищає Фалуньгун”, як висловилася міліція.

Через ці інциденти, із якими зіткнувся він та інші, Гао Чжішен звернувся до світової спільноти: „Ми сподіваємося, що міжнародне співтовариство зможе звернути увагу на цю ситуацію. Китайська комуністична партія вже повністю втратила розум”.

КПК намагається звинуватити Гао і посадити у в'язницю

Нещодавно свідок викрив, що КПК найняла людей, щоб поширити брехню про Гао серед кола тих, хто подає скарги й апеляції, кажучи, що ”Гао Чжішен може заплатити багато грошей, щоб найняти людей для їхніх зборів на площі Тяньаньмень. Хто б не захотів приєднатися до цього, міг підписатися. Не має значення, скільки людей приєднається, він усім може запропонувати гроші”.

Гао Чжішен сказав: „Очевидно, що це інші неймовірно низькі методи, для того, щоб звинуватити мене”.

Протягом тривалого часу шпигуни знімали на плівку Гао. Вони знімали на плівку тоді, коли спеціально найняті агенти підбурювали Гао нападати на них, або коли інші шпигуни порушували межі спостереження за Гао, і навіть коли агенти штовхнули Гао під машину.

Міліція, КПК і чиновники називають відеозйомку матеріалом, що ”накопичується”. Вони часто залякують жертви: „Не будьте дуже самовдоволені! Після накопичення достатньої кількості матеріалів, ми зможемо посадити тебе у в'язницю”.

Влада КПК завжди використовує відеозаписи, і чиновники КПК використовують їх як докази, щоб відправляти людей у в'язниці. Гао чітко це розуміє: „Звичайно, вони використовуватимуть деякі фрагменти з відеозаписів як доказу проти мене; але вони ніколи не оприлюднять ті сцени, в яких самі нападають на мене”.

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...