• Три борці за справедливість зазнали нападу

  • Вівторок, 11 липня 2006 року
 

Одного з трьох борців за справедливість із приводу компенсації переселенцям через зведення дамби «Три ущелини» Фе Ханьцая паралізувало після того, як його побили невідомі злочинці 8 червня. Доповідач Міністерства закордонних справ Німеччини сказав, що Посольство Німеччини в Китаї вимагає від Пекіна пояснень.

В день нападу, поліція округу Цзицюй викликала Фе на допит. Там, із слів його дружини, начальник місцевого комітету безпеки Сянькуй Ван попередив Фе про те, щоб він більше не робив звернення і не давав інтерв'ю. Дорогою додому, на Фе напали декілька чоловіків, які дуже побили його, зламавши кілька шийних хребців.

Коли з редакції газети «Велика Епоха» зателефонували в поліцейський відділок округу Цзицюй, відповів чоловік, що назвав себе Сянькуй Ван. Проте коли кореспондент представився, у відповідь йому сказали, що це помилка і поклали трубку.

Основні докази

Кореспондент газети «Велика Епоха» взяв інтерв'ю в сім'ї Фу Ханьцай та його близького друга пана Жуана. Вони дуже стурбовані тим, що в результаті завданих ушкоджень його паралізувало.

„Мене дуже хвилюють отримані травми”, – сказав пан Жуан.

„Як тільки він залишився живий! Такі ушкодження могла завдати людина, яка добре знає анатомію людського тіла, тому виникають деякі підозри.

Один із членів сім'ї Фе сказав, що він перебуває під ретельним медичним наглядом. У нього висока температура, а операцію не можна робити поти, поки не спаде жар. В цей час він може говорити, але деякі частини тіла, включаючи внутрішні органи, не можуть нормально функціонувати. Як сказав лікар, отримані травми в ділянці потилиці стали причиною пошкодження нервової системи.

На рекомендоване лікарями лікування потрібно витратити величезну кількість грошей, тому сім'я Фе дуже занепокоєна. Я попросив місцевих жителів допомогти, але зібрав тільки 1 000 юанів (приблизно 125 доларів), – це крапля в морі, але це все, що я зміг зробити”.

Відношення до інциденту уряду Німеччини

Цей інцидент викликав відповідні дії Німеччини. Міністр закордонних справ Німеччини висловив із цього питання значну занепокоєність. Доповідач сказав, що Міністерство закордонних справ дало розпорядження Посольству Німеччини в Китаї зажадати пояснень від уряду Пекіну. Менеджер радіостанції North German Джобст Плог висловив свій протест Цаньжун – Послові КНР в Германії.

У своєму листі пан Плог написав: "Без сумніву, цей випадок є помстою Фе за його інтерв'ю Німецькому телевізійному каналові». У своєму інтерв'ю 19 травня, Фе звинуватив китайський комуністичний режим в тому, що він не виплатив обіцяну компенсацію 1,3 мільйонам жителів, які були переселені зі своїх будинків через будівництво греблі «Три ущелини».

Незаконно привласнені гроші

Проект греблі «Три ущелини» на річці Янцзи торкнувся біля 1000 000 жителів, яких переселили зі своїх будинків. Люди, що живуть в околицях міста Ічан, провінції Хебей, були першою переселеною групою. Евакуйовані були розділені на дві групи – група з басейну річки й група з району греблі.

Фе жив на місці проектованої греблі й був із тих, кого змусили переїхати. Усього було евакуйовано більше 10 000 чоловік. Ці люди жили на схилах пагорбів, сприятливих для вирощування сільськогосподарської продукції. Земля там дуже родюча, в надлишку можна вирощувати зернові культури, цитрусові, рис-сирець, пшеницю, рапс і т.д. Фермери були дуже задоволені гідним рівнем життя.

Тепер життя сільських жителів не виглядає обнадійливо. Влада не забезпечила фермерів робочими місцями, тому вони, щоб якось прожити, вимушені підробляти, виконуючи дрібну роботу. Проект «Три ущелини» зробив їх життя вкрай важким. Сам Фе 15 разів їздив до Пекіна, щоб отримати обіцяну урядом компенсацію.

Як повідомляють активісти, у грудні 2002 р. в місті Маопін, округа Цзицюй, щоб уникнути розслідування відділу ревізії та приховати сліди фінансових махінацій, була спроба спалити офіс, який відповідав за евакуацію, та всі бухгалтерські документи, які там містяться. Проте у зацікавлених осіб збереглися щорічні звіти, починаючи з 1994 року. Ці звіти стали частиною доказів розкрадання грошей, призначених для компенсації збитків, яких завдали переселенцям.

6 серпня 2005 р. Фе і четверо інших сільських жителів поїхали із зверненням до Пекіну, але були затримані поліцією округу Цзицюй. Їм пообіцяли, що проблема буде вирішена. А оскільки питання не було вирішене, 20 вересня селяни знову поїхали до Пекіна. На цей раз, як вони стверджують, їх схопила й побила поліція.

Фе сказав, що поліцейський погрожував йому: "Фе Ханьцай, будьте обережні, інакше будете мертві".

Як стверджує Фе, начальник міліцейської дільниці Маопін сказав йому: „Якщо Ви будете вперті будете постійно звертатися до місцевого уряду, у Вашої сім'ї не буде спокою, Ви навіть можете втратити життя. А якщо продовжуватимете контактувати із зарубіжними ЗМІ, ми кинемо Вас до в`язниці на все життя. Я не думаю, що американці нападуть на Китай через те, що ми Вас посадимо”.

 

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...