• Китайський уряд намагається контролювати трансляцію супутникових програм

  • П'ятниця, 14 липня 2006 року
 

У статті газети «Guiyang Evening News» від 30 червня повідомлялося, що «починаючи з 30 червня, в Гуйян вживатимуть заходів щодо незаконних супутникових передач». Зокрема встановлені супутникові антени коштуватимуть максимум 50 000 юанів (біля Us$ 6 000).Віце-президент заснованого у Нью-Йорку телебачення «Нова династія Тан» (ТБНДТ) Семуель Чжоу та відомий оглядач «Guiyang Evening News» Цзен Нін сказали у своєму інтерв'ю «Великій Епосі», що ці заходи є відповіддю Комуністичної партії Китаю (КПК) на свою кризу.

Пан Цзен заявив: «Ця політика не досягне очікуваної мети. Усупереч бажанням КПК, чим більше буде ударів (блискавки), тим більше буде пожежа, і чим більш несамовитими будуть репресії, тим дужче поширюватимуться факти про це».

Криза КПК

Пан Чжоу вказав на те, що кожного разу, коли КПК була перед кризою, вона завжди підсилювала інформаційну блокаду й встановлювала контроль в інших аспектах життя через систему пропаганди, роздуваючи націоналізм і ненависть до потенційних ворогів та інших індивідуумів.

Пан Цзен сказав, що ця остання політика КПК безпосередньо пов'язана з усвідомленням КПК критичної ситуації власного виживання або розвалу, перед яким вона зараз постала. Через внутрішні проблеми, що постійно з'являються унаслідок дуже поширеної корупції, разючу відмінності між становищем багатих і бідних та соціальні проблеми, що зростають день у день, бажання народу отримати демократичних свобод швидко зростає.

Політика КПК перевищує закон

«Guiyang Evening News» повідомила, що розпочата КПК політика закликала до «розслідування незаконної продукції, торгівлі й використання супутникових сигналів», і що «продаж супутникової апаратури повинен бути схвалений відділом, що має до цього стосунок, а також має бути встановлена у вказаному місці. Для приватних установок, заява про установку має бути подана у відділ радіомовлення, і апаратура має бути куплена у вказаних місцях».

Пан Чжоу сказав: «КПК завжди використовує обман і величні промови як привід для нападок на «ворогів», наприклад, пропаганду контролю над порнографією, незаконними злочинами і т.д., все це використовується для виправдання цензури Інтернету. Все це є просто виправданнями, щоб приховати від людей правду, і таким чином, підтримати свою владу».

Пан Цзен вказав, що наскільки він знає, щоб установлювати установки «вузького діапазону» (домашній супутник), дозвіл уряду не потрібен. І немає закону проти цього. Але трагічна реальність Китаю полягає в тому, що політика вище закону. Уряд може розпочати та переглядати свою політику в будь-який слушний час, навіть не зважаючи на те, що ці кампанії поза законом: вони фактично йдуть проти закону і контролюються бажанням урядовців.

Іти проти руху – неефективно

Пан Чжоу сказав, що люди, які розуміють суть КПК, «змінюють своє мислення», тобто дивляться на заяви КПК із негативної точки зору. Він сказав, що репресивні заходи партії тільки роздувають невдоволеність народу. Зрештою, ця політика й такі заходи не тільки неефективні, але і фактично мають протилежні наслідки. «Коли у минулому відділи йшли проти головної політики центрального уряду – страта відбувалася дуже швидко. Зараз КПК важко досягти якихось результатів. Це навіть може спричинити небажане просочування інформації», – сказав він.

«Під тиском комерційного економічного потоку й тенденцією вільних демократичних поглядів, адміністративний контроль КПК серйозно ослабшав. В цей час цілі та результати діяльності КПК перебувають під великим тиском, щоб вони могли стати у відповідність одне з одним; тому провали дуже часто неминучі», – додав пан Чжоу.

Популярність маленьких супутників ТБ

Пан Цзен сказав: «Зараз на материковому Китаї дуже популярно встановлювати особистий супутник для ТБ. Під час поїздки в потягу, кожен може побачити супутникові антени на дахах будинків. Узагалі, цей вид установок не потребує дозволу уряду. Уряду потрібно докласти величезних зусиль, щоб контролювати таку величезну кількість маленьких супутників.

«Ціна таких антен для більшості жителів не велика. У маленькому районі, в якому я живу, плата за апаратуру «вузького діапазону» для місцевих жителів становить від 1 000 до 2 000 юанів (від US$ 120 до US$ 240), включаючи установку, випробувальний термін і гарантію.

«Порівняно з тим, що пропонує уряд, приватні установки «вузького діапазону» набагато кращої якості й мають більше можливостей».

Телебачення «Нова династія Тан» дуже популярне на материковому Китаї

«З багатьох відповідей, які ми отримали з приводу ТБНДТ у Китаї, ми побачили, що немає ніяких сумнівів у поширеному використанні супутників «вузького діапазону». Це явище є скрізь, і воно доступне всім селам і містам Китаю», – відзначив пан Чжоу.

«Чому так багато? Це тому що супутник є головним каналом для громадськості, щоб отримати недоступну інформацію, відмінну від Інтернету».

Пан Чжоу сказав: «Аудиторія ТБНДТ у Китаї величезна. Дійсну кількість важко встановити, але приблизно ми оцінюємо її у декілька мільйонів чоловік».

«ТБНДТ – єдиний китайський канал, який непідконтрольний КПК, і тому дуже привабливий для китайців, які хочуть отримувати інформацію, відмінну від пропаганди компартії».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...