• Люди з середнім доходами в Китаї обтяжені високими платежами і податками

  • Понеділок, 24 липня 2006 року
 

За останні роки відмінність між положеннями багатих і бідних в Китаї сильно зросло, створюючи соціальну нестабільність і незадоволеність. Оскільки система суспільної безпеки не може тримати ситуацію під контролем, людям з середнім доходам здається, що вони котяться до бідності або зазнають труднощі у фінансовому положенні. Ця група людей, обтяжених високими платежами і податками, стала в суспільстві слабкою ланкою.

Разюча відмінність способу життя по іншу сторону вулиці

Згідно Guangzhou Daily, на лівій стороні від дороги Фене навпроти парка Тяньхе в місті Гуанчжоу знаходяться два нові комплекси житлових будинків, де вартість житлоплощі складає в середньому 8 000 юанів за кв. метр. Більшість людей, які можуть собі дозволити жити в цих двох будинках, є людьми з середніми доходами.

Проте праворуч від дороги Фене, знаходиться декілька сіл, в яких проживають десятки тисяч робочих з інших міст, тут є тільки декілька благополучніших робочих. Коли б не декілька багатих власників, більшість людей, що живуть там, розглядалися б як особи з низьким доходом. Тут можуть бути дві дуже різні соціальні групи, що живуть уздовж вузької вулиці один від одного, відокремлених низькою огорожею. У Китаї багато таких вулиць і огорож.

Чжан Сюй тільки що переїхав в одну з квартир по лівій (багатою) стороні від дороги Фене. Він має в Гуанчжоу пристойну роботу, і мав деякі заощадження після декількох років важкої роботи. В кінці минулого року він витратив більш Us$ 90 000 на квартиру і негайно перетворився на «раба квартири», заборговував на сьогодні банку біля Us$ 50 000.

З Us$ 1 000 які кожного місяця отримує Чжан, біля Us$ 400 йде на його іпотеку і щоденні витрати, додатково, він повинен посилати гроші своїм немолодим батькам. Чжан бореться, насилу зводячи кінці з кінцями.

Найбільшим неспокоєм Чжана є те, що якщо один з членів його сім'ї захворіє, йому доведеться кінчити тим, що він опиниться по іншу сторону від дороги Фене. «Дуже важко переїхати з лівою (бідною) на праву (багату) сторону дорогі Фене, але надзвичайно легко відбувається зворотне, коли втратите свою роботу, компанія престанет виплачувати зарплату або захворіє член вашої сім'ї», - сказав Чжан.

Маючи низький дохід важко підвищити соціальний статус

Серед десятків тисяч робочих в селах праворуч дорогі Фене, є працелюбні бізнесмени, бережливі і розумні робочі і молоді люди, які не грають в лотереї, в надії раптово стати багатими. Всі вони хочуть змінити свій соціальний статус. На жаль, економічні і соціальні дослідження показують, що люди з низьким доходами без вищої освіти мають серйозне обмеження в тому, щоб підвищити свій соціальний статус.

Люди з середніми доходами, що платять податки і відсотки

Професор І Цзян, директор коледжу промисловості і торгівлі Наньхуа в провінції Гуандун, сказав: «В даний час люди з середніми доходами є головним джерелом прибуткового податку. Вони також є основною групою покупців в придбанні власності. Хоча здається що вони мають хороший дохід, фактично вони несуть подвійні витрати, плативши податки і відсотки».

Статистика також показує, що люди з середніми доходами є уразливими і непостійними в своїх доходах. Д-р Ван Хайган, лектор з коледжу Ліннань при університеті Чжуншань, довгий час вивчав проблему зміни доходів. Він заявив: «З 1980 року був довгий період часу, коли 5% населення не могли підтримати середній дохід. Більшість з них свої доходи втратили».

Чжан Сюй стоїть перед серйозним вибором. «Іноді я дійсно бажаю продати свою квартиру. Я міг би скинути всю тяжкість тиску з моїх плечей, але насправді я не бажаю цього».

Ян Іюн, віце-президент Інституту економічних розслідувань національного розвитку і комісії реформ, сказав: «Всі ознаки указують на те, що в даний час група з середнім доходом в нашій країні є нестабільною і уразливою в Китаї. За останні роки нерівність між багатими і бідними стає все більш серйозною, викликаючи наростаючу незадоволеність. Це стало зірваною загрозою, небезпечною для суспільної стабільності. Несправедливий розподіл соціальних ресурсів, викликаний монополією і корупцією, часто піддається критиці з боку громадськості. Багато людей вважають, що головною причиною їх бідності є корупція».

The Epoch Times 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...