• Китайський журналіст Ян Тяньшуй засуджений до 12 років ув’язнення секретним трибуналом за підривну діяльність

  • П'ятниця, 2 червня 2006 року
 

У вівторок, 16 травня, відомий китайський журналіст Ян Тяньшуй був засуджений секретним трибуналом до 12 років ув’язнення за підривну діяльність.

На таємному суді, який проходив у місті Чженьцзян в провінції Цзянсу, його родичам та друзям не дозволили бути присутніми на слуханні справи. Письмовий вирок буде ухвалений через п'ять днів після суду.

У день суду, безліч дисидентів зі всієї країни, такі як Чжао Сінь Чі, Гань, Ян Цзайсинь, Чень Шуцін, Чжан Цзянькан, Лю Цзиншен, Цзен Нін, Лі Чень Сі, Женьке, Лі Ляо Шуанюань, Гуотао, Ден Юнлян і Фань Цзілян провели 24-х годинну голодовку в підтримку Ян Тяньшуй, протестуючи проти брехливого суду.

Ян Тяньшуй (справжнє ім'я Ян Тунянь) закінчив Історичний Факультет Пекінського Університету в 1982 році. У 1990 році він був засуджений до 10 років ув’язнення по звинуваченню у "контрреволюції". Після того, як в травні 2000 року його випустили, він продовжив працювати над впровадженням демократії в Китаї.

24 грудня 2004 року Ян був затриманий китайською владою за його "підозрілу причетність у підбурюванні до підривної діяльності проти державної влади". 24 січня 2005 року він був звільнений під заставу незавершеного судового процесу. 23 грудня 2005 року він був викрадений біля свого будинку місцевими офіцерами національної безпеки, та пізніше був посаджений без суду під арешт за "підривну діяльність проти державної влади".

Ян Тяньшуй протестує проти заборони апеляцій

Адвокат Лі Цзяньцян розкрив, що Ян Тяньшуй подав заяву про свою невинність проти звинувачень, які були висунуті судом, адвокати які захищають Ян Тяньшуй, це Лі Цзяньцян та Лань Фан також відкрито виступили.

Поки Ян Тяньшуй не має ніяких планів для апеляції, оскільки вважає, що суд є незаконним. Адвокат Лі Цзяньцян сказав, що Ян відмовляється звернутися до вищого суду, протестуючи проти незаконності проведення суду.

Вислів своїх думок рідкісне явище в залі суду

Що стосується вислову своїх думок на судовому процесі, Чжао Сінь і Цзен Нін обидва сказали, що це є рідкісним явищем та ніхто цього не чекав. У більшості подібних випадків виголошення вироку відбувається у будь-який день, коли побажають судді. В деяких випадках, подібних цьому, виголошення вироку може тягнутися дуже довго.

Чжао Сінь сказав, що швидке винесення вердикту вказує на те, що вирок був ухвалений ще до слухання справи. На його думку судовий процес був лише формальністю.

Цзен Нін вважає, що власті складали графік слухань справ протягом довгого часу, включаючи і те, яким повинен бути проведений суд та чим він повинен закінчитися; все це складалося за їх бажанням.

Цей випадок показує світові приклад того, що китайські дисиденти пригнічуються власною владою. Він сказав, що Комуністична партія Китаю (КПК) завжди пригнічувала їх, залякуючи й інших, щоб ті також не мали подібних думок.

"М'яка дія"

Адвокат Лі розкрив, що третій звинувачувальний акт проти Ян Тяньшуй, найбільш серйозний, - так званим "доказом", є інцидент, названий "М'яка дія". Ян був звинувачений у тому, що він був обраний в бунтівний демократичний уряд, він можливо, був тим, хто поповнив би ряди лівих після неминучого краху КПК.

Ян спростовує звинувачення, як повністю сфабриковане режимом

За словами адвоката Лі "М'яка дія" є не більше, ніж грою політиканів. Він сказав, що ім'я Яна було використане як частина гри, але Ян не визнавав ніяких ярликів, що навішувались на нього, і не визнавав ніяких дій з боку служби безпеки.

Не було доказів, що він залучений у кампанію "М'яка дія", і не було навіть доказів, що він здійснював якісь підривні дії. Лі сказав, що звинувачення були абсолютно безпідставними.

Критика думок

Перший звинувачувальний пункт стверджував, що Ян Тяньшуй опублікував велику кількість есе для закордонних ЗМІ, нападаючи на лідерів КПК, з наміром повалити сьогоднішню державну владу та соціальну систему.

Адвокат Лі вважає, що ці статті просто показують цінності та думки Ян Тяньшуй. Вони є свого роду розумінням на свідомому рівні, але вони не несуть в собі мету підбурювати до дій, щоб повалити сьогоднішню владу.

Почесний член "Комітету похоронів Чжао Цзияна"

Другий звинувачувальний пункт проти Яна стверджував, що коли в січні 2005 року на запрошення приїжджав віце-голова Федерації Демократичного Китаю Шен Сюе, Ян Тяньшуй став почесним членом «Комітету похоронів Чжао Цзияна», очолюваним Шен Сюе та іншими. Ян також опублікував на сайті «Великої Епохи» "Промову Ян Тяньшуй на Міжнародних зборах в Окрузі Колумбія щоб "пошанувати Цзияна" та "сказати - прощай КПК".

Адвокат Лі не може зрозуміти, як може бути загрозою для державної влади те, що Ян є членом Комітету Похоронів Чжао Цзияна, або вираження його співчуття з приводу кончини Чжао. Він сказав, що це тільки доводить те, що Ян схвалює ідеологію групи, яка не є злочинною.

Формування Партії

Четвертий звинувачувальний пункт стверджував, що в квітні 2005 року Ян Тяньшуй прослідував за програмою та Конституцією ворожої організації "Китайська Демократична Партія", яка таємно організувала "Попередню групу мирного переходу у напрямі Китайської Демократичної Партії та вербувала членів для організації.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...