• Китайська влада примушує тибетців підписувати петицію проти повернення Далай-лами

  • Четвер, 10 січня 2008 року
 В помсту за нагородження духовного лідера Тибету вищою громадянською нагородою США влада КНР примушувала тибетців підписувати петицію проти повернення Далай-лами, заявила 6 січня організація Free Tibet Campaign, що базується в Лондоні.

«Китайська влада дійсно підсилює свою риторику і пропаганду проти Далай-лами», відзначила в листі, направленому агентству Reuters по e-mail чинний директор організації Ганна Холмс.

Під час публічних зборів, що пройшли в грудні в Літханзі, розташованому в населеному тибетцями районі Кхам провінції Ганьсу, від місцевих жителів зажадали підняти руки, якщо вони заперечують проти повернення Далай-лами. За повідомленнями Free Tibet Campaign, ніхто не підкорявся. Потім від жителів зажадали підняти руки, якщо у них немає вдома зброї. Оскільки мати вдома вогнепальну зброю протизаконно, руки підняли всі. Це було сфотографовано і опубліковано в державних друкованих виданнях з коментарем, що місцеві жителі виступають проти повернення Далай-лами.

Також в грудні, повідомляє Free Tibet Campaign, для секретарів і бухгалтерів в селищах провінції Ганьсу була за рахунок уряду організована поїздка по країні. Проте перед зборами в тур їх скликали на збори до Ланьчжоу, столиці цієї провінції на південному заході Китаю, де змусили від імені народу, який вони представляють, підписувати петицію проти повернення Далай-лами. Збори показувалися по місцевому телебаченню.

Одна літня людина з селища Амчок (Amchok), що входить в місто Хечжуй (Hezui), відмовилася підписувати петицію, після чого, пише Free Tibet Campaign, її вивели із залу і побили. За словами Ганни Холмс, це побиття стало причиною нападу групи молодих тибетців на селищних секретарів і бухгалтерів, коли вони обідали в ресторані в районі Гьєлмогон (Gyelmogon). Декілька секретарів, як повідомив організації чернець, що став свідком нападу і що говорив з потерпілими, серйозно постраждали і були відправлені до лікарні в місто Ганань (Ganan).

Матт Уїттікейс (Matt Whitticase), що відповідає в організації за зв'язки з пресою, повідомив, що тибетці, які проживають в провінції Ганьсу, змусили святкувати Новий рік із вбиванням свиней, щоб перешкодити рішенню не різати свиней, прийнятому ними з метою молитовно сприяти довгому життю Далай-лами, який народився в рік під знаком Дерева-Свині.

У Тибеті багато хто як і раніше зберігає вірність Далай-ламі, незважаючи на те, що Пекін засуджує його як сепаратиста. У 2007 році декілька тибетців зазнали арештів за спалювання шкур після того, як духовний лідер Тибету закликав тибетців не носити шкури і шкіру тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.

Цинь Ічжі (Qin Yizhi), комуністичний бос в столиці Тибету Лхасі, закликав жителів міста «Зробити новий, значніший внесок у протидію розколу, підтримку стабільності і просування стійкого миру», мовиться на вебсайті регіонального уряду. Термін розкол, або splittism, використовується в заявах китайської влади, щоб уникнути більш спірного сепаратизму. Далай-лама відстоює «серединний шлях», що передбачає широку автономію для Тибету у складі Китаю, проте Пекін всіляко гальмує хід переговорів з представниками Далай-лами із цих пропозицій.

У грудні Китай знову заявив, що не пригнічує релігійну свободу в Тибеті, звинувативши Далай-ламу в прагненні відновити феодальний режим.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...