• Китайська уранова шахта під номером 792 скидає радіоактивні речовини в річку Янцзи

  • Вівторок, 25 квітня 2006 року
 
Китайська уранова шахта 792 – одна з найбагатших уранових джерел в країні.

Уранова шахта 792 розташована в місті Дебу автономної області Тібету на півдні провінції Ганьсу.

Сунь Сяоді, працівник шахти, безперервно, протягом декількох років, подавав петицію до центральної влади. Нещодавно в своєму інтерв’ю на радіо він стверджував, що працівники уранової шахти повинні були скидати неналежним чином оброблені радіоактивні речовини прямо в річку Янцзи, сильно забруднюючи воду, і зараз зібрано достатньо доказів для притягнення відповідальних за це до суду.

Існують правдиві свідчення цього. Домішки в річці повинні бути негайно відправлені на дослідження до міжнародного співтовариства, переконаний пан Сунь. «Навіть зараз вони продовжують скидати без обробки радіоактивно забруднену воду в річку Байлун. Вони не турбуються про небезпеку, яка з’явилася після цих подій», - говорить свідок.

По-перше, влада не тільки зливає в річку Янцзи радіоактивно забруднену воду, яка відповідним чином не оброблена, але й продає радіоактивно забруднені речі і руду на місцях, а також по всьому Китаю. «В результаті, робітники по всьому Китаю працюють в гірничій промисловості по обробці урану без належних профілактичних заходів. Вони привезли труби, які використовуються для очищення брудної води міста Дебу та продали їх непоінформованим про це тибетцям», - розповідає пан Сунь.

Декілька жителів почали страждати від впливу радіації, яка викликала злоякісні пухлини. В своєму інтерв’ю Сунь Сяоді також розкрив, що наглядачі, які відповідають за уранову шахту, отримали хабарі у розмірі 100 мільйонів юаней (приблизно 12,5 мільйонів доларів США), які були призначені для переселення робітників.

«Доходи деяких можуть вимірюватися в мільйонах юаней (десятки мільйонів доларів США). Тож, як вони заробляють ці гроші? Ніяк, тільки недовговічними проектами. Але звідки беруться гроші? Вони привласнили їх», - говорить пан Сунь Сяоді.

Сунь підкреслив: «Я буду розповідати про банкрутство уранової шахти 792. Всі їх письмові повідомлення були неправдиві. Вони просто змінили військове підприємство на громадянське, і зараз продовжують займатись крупномасштабною гірничою промисловістю. Вони все ще в крупних масштабах видобувають уран.

Підчас візиту в квітні Прем’єр-міністра Вень Цзябао в Австралію, Китай підпише контракт з Австралією щодо закупівлі урану. Австралійський уряд зазначив, що він буде продавати уран Китаю, але за однієї умови - якщо він буде використовувати даний матеріал тільки в мирних цілях. Уранова шахта 792 була закрита по політичним причинам, але тут все ще з’ясовуються деякі деталі.

Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...