• Інформація про бійню під час «подій на площі Тяньаньмень» з'явилася на офіційному сайті КНР

  • Середа, 29 серпня 2007 року
 
За останній час уривок, узятий з  «чутливого повідомлення» офіційного сайту китайського уряду, з'являвся на різних сайтах та форумах Інтернету. У ньому зазначено, що у 1989 році компартія Китаю спрямувала армію на площу Тяньаньмень для придушення та розстрілу народу.
 
8 серпня на англомовному сайті влади КНР www.chinadaily.com.cn з'явилося наступне повідомлення: «Коли перші сонячні промені пробилися крізь туман, більше мільйона пекінців зібралися у міських парках. Співробітники суспільної безпеки суворо охороняли площу Тяньаньмень, де війська пригнічували про-демократичні демонстрації у 1989 році, убивши величезну кількість людей, тоді як народ зібрався для святкування.»
 
Оригінальний текст англійською мовою: «More than а million Beijingers made their way to the city's parks as sunshine broke through the smog for the first time this week. Security was tight around Tiananmen Square, where troops crushed pro-democracy demonstrations in 1989 with huge loss of life, as crowds gathered for the celebrations».

Сама стаття називається «Китай запрошує весь світ відвідати Олімпійські Ігри» "(China invites the world to Olympics). Першим прочитав це повідомлення французький журналіст. Побачивши його, він був украй здивований. Кореспондент навіть подумав, що уряд Пекіна нарешті почав міняти свою політику.
 
Проте через деякий час частина з цього абзацу була вирізана. Внаслідок чого залишилося тільки: «Коли перші сонячні промені пробилися через туман, більше мільйона пекинцев прийшли у міські парки».
 
Є припущення, що репортер цього англомовного сайту намагався освітити цю подію з позитивної точки зору. Але через обмеження в англійській мові, він просто скопіював тексти з різних джерел Інтернет. Редактор також сам не зрозумів смисл тексту та залишив його у такому вигляді на сайті.

Французький журналіст скопіював цю сторінку, нижче дається її посилання

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...