• Інцидент із пілотом Юань Шеном завдав чутливого удару верхівці компартії Китаю

  • П'ятниця, 1 вересня 2006 року
 

КПК намагається відвернути увагу громадськості від "Дев'яти коментарів про комуністичну партію" і вихід громадян із лав партії.

Пекін до цієї пори не дав ніякої офіційної відповіді щодо інциденту 9 серпня, коли пілот авіакомпанії "Китайські Східні авіалінії", що базується в Шанхаї, пан Юань Шен попросив політичного притулку в Лос-Анджелесі.

За словами співробітника авіакомпанії "Китайські Східні авіалінії" дезертирство пана Юаня в США потрясло верхівку КПК. Чиновники КПК провели екстрену нараду з метою намітити лінію поведінки в ситуації, що склалася. Перед інтерв'ю Інформаційної служби новин із прес-секретарем авіакомпанії "Китайські Східні авіалінії" 11 серпня відповідним відділам було заборонено розкривати інформацію про те, що трапилося, і вказано було дотримуватися такої позиції у випадку, якщо питатимуть про пана Юаня.

З достовірних джерел стало відомо, що мовчання КПК – тактичний хід. Інцидент, пов'язаний з паном Юанем, чиновники КПК вважають дуже серйозною проблемою. В результаті великого внутрішнього конфлікту було заборонено давати інтерв'ю іноземним журналістам, а також розкривати причину, із якої пан Юань залишився в США. Головним чином, було заборонено згадувати "Дев'ять коментарів про комуністичну партію" і говорити про все зростаючу кількість людей, що виходять із лав комуністичній партії.

Як повідомляє один із співробітників авіакомпанії, не зважаючи на введення цензури чиновниками (високопоставленими особами) КПК, звістка про дезертирство пана Юаня поширилася за мить. Колеги й друзі пана Юаня дуже уважно стежили за ситуацією і намагалися знайти доступ до іноземних веб-сайтів. Пана Юаня попередили, щоб він не повертався до Китаю, оскільки це загрожує його безпеці. Після того, як 9 серпня пан Юань прибув до Лос-Анджелеса, кореспондент ”The Epoch Times” зв'язався з Міністерством закордонних справ Китаю. Його повідомили, що на цей момент вони не можуть надати офіційну інформацію для преси.

Прес-секретар авіакомпанії "Китайські Східні авіалінії" відмовився відповідати на питання, а директор управління авіації повідомив, що вони "тільки що обговорювали це питання на зборах". У інтерв'ю газеті ”The Epoch Times” телефоном керівництво й колеги пана Юаня вельми позитивно відгукувалися про його моральні якості.

Відволікаючи увагу громадськості від правди

Американський коментатор поточних подій Чжан Цзілянь сьогодні повідомив, що арешт відомого пекінського адвоката Гао Чжишена вже став для КПК гострою, небезпечною для життя болючою проблемою. Він прокоментував цей інцидент так: це спроба КПК у короткостроковій політичній грі відвернути увагу світу від “Дев'яти коментарів”, масового виходу з КПК і проблем використання живих послідовників Фалуньгун як джерело органів у китайському бізнесі по пересадці органів, який швидко розвивається. [Останні були доведені і задокументовані двома незалежними канадськими дослідниками].

Відповідь пілота інформаційному агентству China News

10 [4] серпня Юань приніс заяву, в якій пояснював, чому він вирішив шукати політичного притулку в Сполучених Штатах. Він описав внутрішню боротьбу, із якою він зіткнувся, роблячи свій "болісний вибір". 8 серпня, перед вильотом, він познайомив із книгою “Дев'ять коментарів про комуністичну партію” молоду людину, відповідальну за безпеку аеропорту Пудун. Юань намагався переконати молоду людину вийти з компартії, проте той повідомив про нього в поліцію.

Поліцейські приїхали дуже швидко й узяли Юаня під охорону, але не зняли його з рейса. У своїй заяві Юань написав: "КПК налякана цими “Дев'ятьма коментарями” і виходом китайців із неї – це найвідчутніша і найбільш небезпечна тема в Китаї... Я зрозумів, в якій небезпечній ситуації я опинився й вирішив залишитися [у США – прим. перекл.]". В інтерв'ю інформаційному агентству China News від 11 серпня представник “Китайських Східних авіаліній” не дав ніякого пояснення того, чому Юань покинув країну. Він заперечував той факт, що через заняття Фалуньгун до Юаня ставилися упереджено. Авіалінії "щиро сподіваються, що Юань Шен щонайшвидше повернеться на роботу. Після повернення батьківщина й сім'я зустрінуть його з розпростертими обіймами".

У відповідь 11 серпня Юань виступив перед ЗМІ на прес-конференції у Національному прес-клубі у Вашингтоні. Він заявив, що деякі вислови прес-секретаря, згадані в інформаційному агентстві China News, не відповідають дійсності. "Це було болісно, коли я вимушений був прийняти непросте рішення залишитися в США", – сказав Юань. "Навіть тепер неможливо передати, як я хочу повернутися до Китаю, щоб зустрітися зі своєю сім'єю і злетіти з моїми колегами в синє небо! Проте реальність така, що якщо я зараз повернуся додому, то я стану заручником і, можливо, навіть втрачу життя та сім'ю. У мене абсолютно не було ніякого іншого виходу, як зробити болісний вибір і залишитися в США".

Юань відзначив, що начальники “Китайських Східних авіаліній” не насмілилися розповісти про те, чому він покинув Китай. Це говорить про недолік фундаментальної пошани до фактів і особистих прав, що є справжньою трагедією для китайців: основні людські цінності зазнали спотворення під тиском Комуністичної партії Китаю. "Я вірю, що деякі чиновники щиро чекають мого повернення. Я хотів би подякувати їм", – сказав Юань.

"Проте, в сьогоднішньому Китаї хто може гарантувати, що мене не переслідуватимуть, якщо я повернуся? Чи можуть чиновники гарантувати мою безпеку? Щоб не бути співучасниками моєї втечі, у них не було іншого вибору, як триматися за вищих і захистити себе. Якби вони так не робили, то також постраждали б від переслідування. Моє начальство таємно порадило і моїй дружині переконати мене забути “неприємний інцидент, який відбувся між мною і поліцією”. Вони відкрито заявляли, що сподіваються на моє повернення, що я повернуся на роботу і в “обійми своєї батьківщини і сім'ї”.

Я не думаю, що моє начальство насправді хотіло просто “заманити” мене. Можливо, вони ясно не розуміють, чому переслідується Фалуньгун, і все ще покладають ілюзорні надії на Комуністичну партію Китаю", – сказав Юань. Він додав, що прес-секретар заперечував той факт, що Юань зазнав переслідувань, і говорив, що він зможе продовжити свою кар'єру в льотній справі, – усе це вводить публіку в оману. "Коли я зазнавав примусове “промиванню мізків”, то персонал, що проводить ці операції, погрожував мені тим, що у разі моєї відмови написати “гарантійну заяву” мені не дозволять більше літати. Хіба це не переслідування і не дискримінація?”

На закінчення Юань висловив свої побажання: "Вихід з КПК – це не кампанія. Це – індивідуальний вибір серця кожної людини не здійснювати погані справи услід за КПК. Це порятунок справжньої природи людини". Він висловив сподівання, що його колишні начальники й колеги з “Китайських Східних авіаліній” більше не боятимуться КПК, чинитимуть відповідно до своєї доброї волі і приєднаються до хвилі виходів з КПК.

Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...