• У Гонконзі здійснений напад на віце-президента Демократичної партії

  • Вівторок, 29 серпня 2006 року
 

ГОНКОНГ. Правознавець і віце-президент Демократичної партії Альберт Ху Чунь-Янь зазнав нападу трьох чоловік.

В неділю вдень, 20 серпня, нападники побили його бейсбольними бітами після того, як він відвідав мітинг. Слідчі гонконгської поліції на цей час проводять розслідування.

Президент Демократичної партії Лі Уін-Тат рішуче засудив ці жорстокі дії. Кілька законодавців і членів партії відвідали Ху в лікарні і закликали поліцію вжити швидкі дії, що б знайти нападників.

Напад стався в ресторані “МакДональдс”, що на вулиці Queen’s Road, близько 5 годин вечора після завершення демонстрації Демократичної партії, що виражала протест проти можливого введення податків на постачання й послуги. Віце-президент партії Ху під час нападу був із своїм колегою Демократичної партії Лам Чи-Кіном, коли троє чоловіків напали на нього з бейсбольними бітами.

За словами Лама, ці люди увірвалися в ресторан і повалили Ху на підлогу. Вони били Ху двома бейсбольними бітами і поліцейською палицею, які пізніше покинули в ресторані. "Напад відбувся дуже швидко, і виглядав як добре запланована дія”, – сказав Лам, додавши, що, на його думку, це був навмисний напад. Лам сказав, що не міг побачити обличчя нападників через те, що всі вони були в кашкетах.

Лоб, ніс, руки й ноги Ху були пошкоджені під час двохвилинної боротьби. Ху дуже спливав кров'ю і прийшов до тями тільки тоді, коли його доставили в Лікарню Queen Mary. Напад жахнув Лама. Він засуджує цю жорстокість, і сказав, що його мати також була шокована, ставши свідком нападу.

Чи був напад організований КПК, щоб відвернути увагу світової громадськості?

Про мотиви нападу можна тільки здогадуватися. Ху до того вже оголосив про свій намір приєднатися до розслідування, організованого Коаліцією з розслідування переслідування Фалуньгун у Китаї, яка розслідує питання видаляння органів у живих практикуючих Фалуньгун, ув’язнених у в'язницях Китаю, яке проводиться Комуністичною партією Китаю (КПК).

Ху закликав громадськість Гонконгу звернути пильну увагу на ці лиходійства. Недавно міжнародна група слідчих досягла великого прориву у своїх розслідуваннях. Політики і правознавці Австралії і Європи розглядають використання дипломатичних методів тиску на КПК і вимагають від Організації Об'єднаних Націй і представників із різних країн сформувати комітет для розслідування ситуації з видалянням органів, яке проводить КПК.

“Я підозрюю, що за нападом на пана Альберта Ху стоїть Комуністична партія Китаю (КПК)”, – так прокоментував цей випадок Ши Чзаньшань, китайський експерт, що проживає у Вашингтоні.

“Їхня мета полягає не в тому, щоб травмувати пана Ху, а в тому, щоб відвернути увагу міжнародного співтовариства. Що більше за все зараз боїться компартія?. Розслідування міжнародного співтовариства ситуації з видалянням органів, яке проводить КПК, торкнулося високопоставлених політиків у всьому світі, і деякі країни обдумують свої позиції щодо цих лиходійств і використовують свій вплив”, – сказав він.

Ши додав: “Пан Юань Шен, пілот і капітан китайської Східної авіації, шукає політичного притулку в США, тому що на нього донесли поліції, коли він намагався переконати членів екіпажу вийти з компартії Китаю. Новини викликали сенсацію усередині Китаю і за кордоном. Дії Юань Шеня викривають те, що Комуністична партія Китаю марно намагається приховати.

Компартія використовує економічні важелі, щоб перешкодити зарубіжним ЗМІ і урядам реагувати на число людей, які вийшли з КПК, і на злочини, пов'язані з видалянням внутрішніх органів у живих практикуючих Фалуньгун, ув’язнених у китайських в'язницях”.

“Ми не думаємо, що у нього є особисті вороги”

Президент Демократичної партії Лі Уін-тат  зробив офіційну заяву від імені Ху. Ху сказав, що він не боїться ніякого насильства, і що він боротиметься далі за справедливість і служитиме народу Гонконгу. “Як віце-президент Демократичної партії, правознавець і адвокат, він є слугою суспільства. Ми не думаємо, що він міг нажити  особистих ворогів”, – сказав Лі Уін-тат.

Після того, як стало відомо про напад на Ху, Лін Фен, відомий фахівець із Китаю, сказав, що “винуватцем нападу явно є Комуністична партія Китаю. Важко сказати, чи зможе поліція Гонконгу розслідувати цей інцидент”.

Відповідно до думки Лін Фена, напад відбувся після мітингу протесту проти можливого введення податків на товари й послуги. Напад ретельно сплановано, щоб не бути схожим на биття з політичними мотивами. Але Лін Фен вважає, що напад мав політичні причини. Лін також вважає, що напад відбувся саме зараз, щоб відвернути увагу громадськості.

Лін Фен закликав уряд Гонконгу знайти злочинців: “Не бійтеся КПК. Одна країна – дві системи”. Ми не повинні дозволяти головорізам КПК робити що завгодно в Гонконзі, де на головному місці все ще стоїть закон”.

Така жорстокість неприпустима в нашому суспільстві

Пан Лау Кон-Ван з Демократичного альянсу за поліпшення й прогрес Гонконгу, сказав, що такі жорстокі дії недопустимі незалежно від того, які причини цього. Наші закони не можуть ігнорувати напад на правознавця серед білого дня. Відзначаючи, що це перший випадок нападу на правознавця в Гонконзі, Лау закликав поліцію розслідувати цей інцидент якнайскоріше.

Багато правознавців і політиків відвідали Альберта Ху в лікарні. Правознавець Ронні Тун із Громадянської партії сказав, що Ху дуже постраждав, і що нападники кинули серйозний виклик закону Гонконгу.

Сзето Вах, голова Гонконгського альянсу на підтримку патріотичного демократичного руху і парламентський організатор Демократичної партії, рішуче засудив цей напад і зажадав від поліції термінового розслідування цієї справи. Вах додав, що Гонконг – це суспільство, що дотримується законів, і нікому не дозволяється нападати на інших, застосовуючи жорстокі дії.

Емброуз Лі Сіу-квон, секретар відділу безпеки в Гонконзі, також рішуче засудив жорстокий напад. Лі сказав, що Гонконг – це миролюбне, засноване на законі суспільство, і ніколи не допустить таких жахливих дій. Лі додав, що поліція вже почала розслідування і, безумовно, притягне нападників до відповідальності.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...