• Пекін визнав арешт Гао Чжишена

  • Понеділок, 28 серпня 2006 року
 

Опівночі 18 серпня минуло три дні відтоді, як був арештований відомий китайський адвокат-правозахисник Гао Чжишен. Державне інформаційне агентство Китаю “Сіньхуа” повідомило, що Гао Чжишен був арештований Пекінським відділом держбезпеки за підозрою в незаконних діях".

"Комуністична партія Китаю (КПК) уперше визнала той факт, що адвокат Гао був арештований відтоді, як його таємно забрали з будинку його сестри в провінції Шаньдун”.

Китайські аналітики вважають, що пропаганда зібрання творів “Вибрані роботи Цзян Цземіня” і арешт Гао Чжишена тільки демонструють, як правляча верхівка КПК поводиться з послідовниками Фалуньгун і з Гао Чжишеном. Безпека Гао Чжишена залежить від подальшого розвитку подій між КПК і прихильниками Гао в Китаї та в усьому світі.

На цей час зовнішній світ не може зв'язатися з дружиною Гао і його дитиною, а також із трьома племінниками в Пекіні. Люди, які володіють інформацією, повідомили, що племінник адвоката Гао затриманий в поліцейській дільниці Сяогуань у Пекіні з 15 серпня.

Телефонний зв'язок у старшого брата адвоката не працював у рідному місті Гао в провінції Північна Шанси, Гао і його старша сестра в провінції Шаньдун були знову відрізані від навколишнього світу, і увечері 16 серпня племінник Гао зателефонував своїй подрузі з поліцейської дільниці, повідомивши її про своє затримання.

18 серпня кореспондент ”The Epoch Times” зв'язався з поліцейською дільницею Сяогуань, щоб дізнатися, чи було затримано трьох племінників Гао Чжишена. Поліція відповіла, що вони не знають і порадили кореспондентові звернутися з цим питанням до вищих чиновників.

У Пекіні кілька чоловік намагалися відвідати дружину Гао Чжишеня і його дитину. Біля їхнього будинку вони побачили поліцейських у цивільному, і ще близько десяти поліцейських було на сходовому майданчику. Двері до квартири адвоката Гао ніхто не відчинив.

Аналіз: Банда Цзян Цземіня набирає силу

Аналітик із Китаю, що побажав залишитися інкогніто, сказав, що арешт адвоката Гао – це тест, який може привести до різних результатів. Є два ключові чинники: єдність прихильників у Китаї й підтримка з-за кордону. Якщо у КПК залишилося хоч трохи розсудливості, то вона звільнить адвоката Гао протягом тижня. Не виключено також, що КПК почне боротьбу з прихильниками Гао.

Спостерігач відзначив, що існують два основоположні чинники, які призвели до арешту адвоката Гао.

Перший чинник – це ставлення правлячої верхівки КПК до Фалуньгун. Якщо адвоката Гао не звільнять через тиждень, це свідчитиме про те, що офіційні особи КПК досягли згоди щодо Фалуньгун і Гао Чжишена.

Недавно видане зібрання творів “Вибрані роботи Цзянь Цземіня” включає розділ про переслідування Фалуньгун Цзянь Цземінем. Вихід у світ цієї роботи в континентальному Китаї був ознаменований великим розголосом у ЗМІ, і всім членам КПК було настійно рекомендовано вивчення праць Цзяна.

Це свідчить про те, що КПК офіційно схвалила репресії стосовно Фалуньгун, розпочаті Цзяном. Таким чином, банда Цзяна набирає силу.

Аналітик висловив також думку про те, що, якщо Ху Цзінтао вважатиме за краще умовчувати факти переслідування Фалуньгун, його політичні опоненти вважатимуть його відповідальним за цей політичний курс КПК.

Поти, поки Ху Цзінтао публічно не відмовиться від прийнятого Цзяном курсу КПК, він не зможе зупинити існуючі репресії послідовників Фалуньгун. Недавній арешт адвоката Гао – подальше підтвердження такої політики.

Другий чинник пов'язаний з "Чотирма характеристиками" і справою Чень Гуанчена. У липні 2006 після засідання суду у справі Ченя, Гао Чжишен запропонував ідею про "Чотири характеристики", яка спрямована на захист прав людини.

"Чотири характеристики” включають: право збиратися для протесту, право на демонстрації, право бути залученими в політичний процес країни, право не зазнавати насильства влади. КПК дуже стурбована "Чотирма характеристиками".

Деякі аналітики вважають, що арешт адвоката Гао – прелюдія до придушення дій правозахисників Китаю в загальнонаціональних масштабах.

Проте згаданий вище спостерігач вважає: вірогідність того, що Гао буде засуджений, на цей момент не дуже висока. Придушення діяльності Гао та інших адвокатів із прав людини не на користь КПК, яка прагне поліпшити свій імідж перед XVII з'їздом Зборів народних представників і запланованих Олімпійських ігор 2008.

У крайньому випадку, Гао буде звільнений через кілька тижнів ув’язнення. Арешт Гао – просто тест, який перевіряє глибину й величину реакції у відповідь. Вивчення громадської думки буде використано при підготовці до наступного кроку в ухваленні політичних рішень.

Офіційні особи із США виступають на підтримку Гао. ЄС уважно стежить за тим, що відбувається.

Коли повідомлення про арешт Гао було опубліковане в Інтернеті, стало відомо, що посол США в Китаї призначив відповідальних осіб для посередництва у справі адвоката Гао з Міністерством закордонних справ Китаю. Німеччина, Великобританія та інші члени Євросоюзу (ЄС) уважно стежать за розвитком ситуації. Окремі іноземні особи й організації почали робити публічні заяви, щоб допомогти звільнити адвоката Гао.

Після того як панові Гао погрожували поліцейські в штатському, він повідомив репортерів: "День мого арешту стане днем початку голодовки. КПК і слова не витягне з мене. Перш ніж я почну говорити, вони повинні звільнити всіх незаконно арештованих китайських громадян".

Кореспондент отримав інформацію з достовірних джерел у Китаї про те, що члени КПК збираються ввести Гао препарат, після якого адвокат буде не в змозі говорити або пересуватися.

У 2004 р. продемократично налаштованому діячеві Хе Вейхуа примусово ввели ін'єкцію, коли він був ув'язнений. Наркотики відняли у нього здатність думати або говорити. Він розповідав: "Зазвичай симптоми дії наркотиків виявляються у жертв, коли закінчується два дні. Їх вживають або всередину, або за допомогою ін'єкції (уколу). Ін'єкція наркотику діє сильніше і може зберігатися протягом року.

За непідтвердженими даними, "КПК збирається ввести наркотик адвокатові Гао". Проте, враховуючи, що такі ін'єкції вводяться послідовникам Фалуньгун, що перебувають в ув'язненні, дисидентам і активістам із прав людини, а також зважаючи на те, що КПК не проінформувала сім'ю Гао про місце його перебування, є велика вірогідність того, що непідтверджені дані є правдою.

Гао Лін і Чжао Цзифа. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...