Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дисидентам дозволили бути присутніми на слуханні у справі звинуваченого репортера

П'ятниця, 26 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Кореспондентові пред'явлено звинувачення у спробі повалення уряду за написання суперечливих статей; дисидентам дозволили бути присутніми на слуханні.

10 травня. Група дисидентів зібралася напроти будівлі третейського суду (проміжний апеляційний суд) міста Біцзе; третя зліва – дружина Лі Юаньлун. (Фото Чжао Синь)

11 травня в залі суду міста Біцзе розглядалася кримінальна справа кореспондента Bijie Daily Лі Юаньлун. Йому було пред'явлено звинувачення «у спробі підбурювання повалення державного політичного режиму» шляхом публікації цілого ряду статей. Його сім'ї і колегам по роботі, а також чотирьом дисидентам Чень Сі, Чжао Сінь, Ляо Шанюань дозволили бути присутніми на судовому процесі.

Група, що складається з більше 10 дисидентів на чолі з Чжао Сінь, відправилася в місто Біцзе, щоб підтримати Лі Юаьнлун. Дозвіл був даний тільки після проведення акції протесту, що тривала весь день. Протест був викликаний тим, що свідчити на суді дозволялося тільки чотирьом.

Раніше у адвоката Лі Цзяньцянь відбулася зустріч з Лі Юаньлун з метою обговорити майбутній процес. Лі Юаньлун зізнався в тому, що написав 4 статті, через які йому пред'явлено звинувачення. Проте він пояснив, що коли писав ці статті, він не знав, що цим порушує закон. Також він не збирався влаштовувати державний переворот (повалення комуністичної влади). Він сподівається, що адвокат захистить його і суддя, головуючий на суді, виявиться неупередженим.

Його адвокат підкреслив, що Лі Юаньлун не скоював злочину, тому що він нічого не замишляв, коли писав статті (у його діях не було наміру), а також він не вчиняв ніяких дій для повалення існуючої влади. Адвокат також підкреслив, що владі не було завдано якої-небудь шкоди статтями Лі Юаньлун.

9 лютого було пред'явлено офіційне звинувачення Лі Юаньлун «у спробі повалення комуністичної влади». Слухання цієї справи було перенесене втретє за квітень.

Протестуючі дисиденти в місті Біцзе, 10 травня 2006г. (Фото Чжао Синь)

Адвокат сказав, що подібні випадки не розглядаються згідно із законом. Суд і суддя не мають повноважень, щоб винести вердикт. Їм необхідно надати звіт у вищі інстанції і отримувати вказівки, а це займає певну кількість часу.

Він також стверджував, що судові процеси, які недавно проводилися над декількома дисидентами, показали, що високопоставлені чиновники КПК мали намір закінчити розслідування до 4 червня, роковин трагедії 1989 року, коли були вжиті жорстокі міри проти студентського руху на площі Тяньаньмень.

Лі Юаньлун у всій області відомий своєю добротою. Він часто допомагав убогим студентам грошима.

Чжао Сінь давав свідчення про добродійний характер Лі Юаньлун, розповідаючи про те, що той часто віддавав багато грошей тим, хто має потребу, тоді як сам мав скромний заробіток. Один з тих студентів, яким допомагав Чжао, зробив той же вчинок в пекінському університеті. Чжао вважає, що арешт такої людини – небажаний прецедент у місті Біцзе.

Чжао закликає всіх усередині країни і за кордоном звернути увагу на справу Лі Юаньлун, яка може вплинути на результати майбутніх судових процесів над дисидентами в Китаї.

Чень Сі сказав, що групи з прав людини, місцеві і міжнародні, дуже стурбовані цим судовим процесом. Влада не скооперувалися і не діяла так, щоб склалося враження про чесне і справедливе проведення судового процесу. Він сказав, що цей процес відняв дуже багато сил, і довелося довго протестувати, щоб отримати згоду на участь в судовому слуханні.

Версія англійською: The Epoch Times


 

Comments   

загрузка...