• Доповідь Кілгура й Мейтаса підтверджує звинувачення У вилученні органів У Китаї

  • Вівторок, 25 липня 2006 року
 

ОТТАВА – Доповідь на 45 сторінках, яка заснована на незалежному розслідуванні колишнього Державного секретаря Канади (Азіатсько-тихоокеанський регіон) Девіда Кілгура і міжнародного адвоката з прав людини Девіда Мейтаса стосовно звинувачень у вилученні органів у живих послідовників Фалуньгун, ув’язнених у Китаї, була обнародувана 6 липня на прес-конференції, що відбулася на Парламентському Пагорбі. Доповідь доводить, що звинувачення мають повні підстави.

Результат не став несподіванкою. Минулого місяця пан Кілгур розповідав про існування «переконливого матеріалу», який підтверджує звинувачення щодо вилучення органів. Пізніше, пан Кілгур заявив канадському каналові «CTV News», що зараз він переконаний у правдивості звинувачень. «Вони вирізують обидві нирки, потім серце і шкіру, рогівку очей і печінку, а потім ваше тіло кидають у кремаційну піч».

Доповідь стала результатом «тижнів розслідування, підтвердження доказів, і опитування свідків у Канаді та Сполучених Штатах», – сказав Кілгур. В інтерв'ю «Великій Епосі» пан Мейтас додав, що їх розслідування включало й телефонні дзвінки до Китаю.

Вперше «Велика Епоха» опублікувала новину про вилучення органів 9 березня, помістивши інтерв'ю з журналістом, який працював у районі міста Шеньян на північному сході Китаю, який заявив, що добре знає про таку жахливу практику. Цей репортаж став причиною інтенсивного розслідування «Великої Епохи» і «Всесвітньої організації з розслідування переслідувань Фалуньгун» (ВОРПФ).

Записи ранніх телефонних розслідувань були поміщені на вебсайті ВОРПФ, і проливали світло на страшну ситуацію з цими видаленнями органів.

Під час розмови з доктором із лікарні Шанхаю, коли того запитали, чи беруть органи у послідовників Фалуньгун, доктор відповів: «Все, що у нас тут є, все такого типу».

Сайт Фалуньгун Clearwisdom.net постійно публікував новини з джерел Китаю, які могли допомогти розслідуванню.

У одній статті мовиться про практикуючого Фалуньгун із трудового табору Шицзячжуан, у якого брали аналізи крові впродовж перших шести місяців 2005 року, під час так званої «медичної перевірки». Аналізи крові необхідні для того, щоб знайти відповідного донора для пересадки органів.

В іншій статті вказується на недавню рекламу армійського госпіталю провінції Хубей, який пропонував у своєму центрі трансплантації «великий асортимент донорських органів».

Один репортаж на Clearwisdom.net показав, що «за тиждень, з 8 червня до 15 червня 2006 року, в лікарні Аньчжень в Пекіні провели три операції пересадки серця». «Згідно із заявою свідків, серця для трансплантації привезли люди у камуфляжній формі». «Медичний персонал був попереджений не відповідати на дзвінки від практикуючих Фалуньгун і не давати ніякої інформації, яка стосується цього».

23 червня пан Кілгур зустрівся з працівником Посольства КНР паном Сунемо, щоб обговорити термін і умови поїздки до Китаю для розслідування. Зі слів адвоката Мейтаса, пан Кілгур натомість виявив, що «...те, в чому був зацікавлений пан Сунь, було спростування звинувачень». У подальшому репортажі «CTV News», китайський дипломат Чжан Вейдун оголосив, що «ці звинувачення ґрунтуються на брехні».

Проте пан Мейтас сказав, що він і пан Кілгур «…готові продовжувати роботу над доповіддю і подальшими розслідуваннями». Він додав, що вони все ще зацікавлені в поїздці до Китаю «…якщо китайський уряд має намір згодом відреагувати на нашу вимогу».

Китайський уряд природно розглядає критику запису своїх жорстоких прав людини, як втручання в їхні внутрішні питання.

Однак, адвокат Мейтас думає не так. «Це справа міжнародного рівня, а не внутрішніх питань, оскільки у нас є загальні зобов'язання, побоювання і солідарність зі всіма людьми, в незалежності від їх місцезнаходження», – сказав він в інтерв'ю «Великій Епосі».

«Коли порушуються права людини, то порушуються права людини всього людства, а не тільки права тих, хто постраждав», – додав пан Мейтас.

Він відзначив, що їх Доповідь включає рекомендації урядові Канади та громадськості, а також іншим урядам міжнародного співтовариства.

Сінді Чань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...