• За спроби допомогти вас можуть посадити у в'язницю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 24 липня 2006 року
 

Цяо Сунцзу був першою людиною, що повідомила про спалах пташиного грипу уряду Китаю. Недавно він був засуджений до трьох років і шести місяців позбавлення волі й оштрафований на 30 000 юанів (біля Us$ 3 623) у звинуваченні в шантажі та шахрайстві. 7 липня Цяо сказав на суді: „Вирок суду несправедливий!” Він також сказав, що апелюватиме до Вищого суду.

Минулого жовтня Цяо повідомив міський сільськогосподарський відділ Гаою, провінції Цзяньсу, про випадок пташиного грипу. Центральне ТБ назвало його репортером 2005 року, оскільки він був першою людиною, яка повідомила про пташиний грип. Проте в листопаді він був затриманий міліцією Гаою й офіційно арештований на початку грудня. 29 березня 2006 року він був звинувачений у шахрайстві й здирстві.

Згідно з ”Xinmin Evening News”, сестра Цяо, яка супроводжувала його до суду, заявила, що свідки говорили про те, що все було вигадками й чутками. Вони не мали ніяких чітких доказів. Вона сказала, що апелюватиме до Вищого суду, а також планує звернутися до центрального уряду Пекіна. Вона підозрює, що несправедливий вирок був ухвалений через повідомлення її брата про спалах пташиного грипу в минулому жовтні.

Хвилювання громадськості

Коли Цяо був уперше затриманий 24 листопада 2005 року, багато людей висловлювалися в Інтернеті, що місцева влада помстилася Цяо за те, що він повідомив про спалах пташиного грипу.

Більше тисячі коментарів було послано на форум Net Yi, популярного сайту BBS. Деякі відвідувачі форуму сказали, що звинувачення було повністю сфабриковане. Вони критикували китайську комуністичну владу, кажучи, що їхня мета – ”не давати людям повідомляти небезпечну для політики інформацію”. Це говорить про те, що ”вирок одного є попередженням тисячам інших”.

У Китаї, люди, які викривають несприятливу для влади й ЗМІ інформацію, часто зазнають утисків. Одним із прикладів є військовий лікар Цзян Яньюн, який розкрив пекінський спалах SARS 2003 року в ”TIME”. Він був посаджений під домашній арешт на вісім місяців і його до цієї пори обмежують у пересуванні.

The Epoch Times

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...