• Д-р Ван Веньї звинувачує репортера Центрального телебачення КНР у тому, що він образив її

  • Вівторок, 4 липня 2006 року
 

Слухання справи доктора, яка виступила з протестом у Білому Домі, відкладається утретє.

31 травня доктор Ван Веньї дізналася, що Федеральний суд округу Колумбія відклав слухання її справи утретє. У квітні цього року ім'я д-ра Ван стало відоме всьому світу, коли на зустрічі Буша й Ху Цзіньтао, що проходить в Білому Домі, яку передавали по телебаченню і знімали фотокореспонденти, вона встала й влаштувала протест, закликаючи китайського комуністичного лідера Ху Цзіньтао: "Припините вбивства!"

Д-р Ван звинувачується в "навмисному залякуванні, примушенні, погрозах і переслідуванні іноземного посадовця". Її захист стверджує, що реальної небезпеки немає, і вона просить федерального прокурора безумовно відкликати звинувачення, висунуті проти неї.

"Звинувачення самі по собі безпідставні. Мої спроби зупинити вбивства й переслідування, особливо видалення органів у живих людей (у Китаї), це не злочин, а спроба захистити людську гідність і людські життя. Це те, що повинен робити кожен", – заявила пані Ван.

Д-р Ван також збирається висунути звинувачення проти репортера Центрального телебачення КНР, який був свідком її виступу і який, як вона стверджує, образив її.

"Те, що він зробив, бачили всі. Справжній репортер відразу ж направив би на мене камеру, щоб зафіксувати свіжі новини. Він не тільки закрив мені рот, схопив мій транспарант і постійно хапав мене за руки, але він також тиснув на чутливі точки мого тіла, спочатку на лівій стороні, потім на правій. Усе це видно на фотознімках".

Відеоматеріали, зняті кількома ЗМІ США, наочно демонструють, як цей репортер кілька разів хапав д-ра Ван за плечі, намагаючись затиснути їй рот. На фотографіях агенства Getty Images можна бачити, як цей репортер вириває транспарант із рук д-ра Ван.

"Це одна з форм нападу на особу, і я хочу домогтися справедливості. До того ж я хочу, щоб світ побачив, як поводяться репортери Центрального телебачення Китаю", – додала д-р Ван.

"Вони є не тільки голосом комуністичного режиму, вони також позбавляють людей свободи слова в критичні моменти, як у Китаї, так і за кордоном. От чому в Китаї неможливо почути голос звичайної людини".

Д-р Ван вибирає адвокатів для захисту на своєму процесі

Адвокат Тері Марш, виконавчий директор проекту "Закон про права людини" і свідок на слуханні справи, вважає, що причина, із якої слухання справи вже кілька разів відкладали, полягає в тому, що китайський комуністичний режим тисне на уряд США.

"Ми всі знаємо, що все, що зробила д-р Ван [за що її звинувачують] це – крик. У такому разі, закон на стороні д-ра Ван, і перша поправка в Конституції США на стороні д-ра Ван", – каже вона.

20 квітня цього року д-р Ван прокричала слова протесту президентові Бушу і китайському комуністичному лідерові Ху Цзіньтао на ретельно розписаній церемонії у Білого Дому, щоб привернути увагу до повідомлень про видалення органів у послідовників Фалуньгун, що перебувають в ув'язненні в Китаї. Д-р Ван була на церемонії як репортер газети "Велика Епоха".

The Epoch Times

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...