• Близько мільйона студентів університетів не отримують дипломи державного зразка

  • Середа, 8 листопада 2006 року
 

Юйго Лінь, журналіст Гонконгського центрального агентства новин, повідомив, що у місті Наньчан провінції Цзянсі недавно відбулися студентські заворушення в університеті. За даними звіту поліції, причиною заворушень стала невдоволеність студентів. Після кількох років навчання студенти не отримали дипломи бакалавра або випускників університету. Їм були видані дипломи вишів нижчого рівня акредитації. Вони стали ”неакредитованими чорними студентами”.

Зараз у Китаї кількість ”неакредитованих чорних студентів” університетів  за приблизними підрахунками становить 1 мільйон чоловік. У Наньчані 21 жовтня кілька тисяч студентів університету через те, що їм не були видані  дипломи державного зразка,  влаштували  заворушення і безладдя. Вони  підпалили університетське майно, зламали поліцейські машини, які прибули для підтримки порядку. Місцеві жителі з найближчих районів скористалися ситуацією, що склалася, і почали  розтягувати університетське майно по домах.

Гонконгська ”Щоденна газета Пінго” повідомляє, що студенти м. Наньчан мали намір об'єднати свої сили і 29 жовтня провести сумісну демонстрацію більше 10 тис. студентів із 10 університетів різних міст Китаю. Щоб ситуація не вийшла з під контролю,  влада  направила головний антитерористичний батальйон поліції  провінції Цзянсі  в м. Наньчан. Був отриманий наказ про скасування всіх вихідних і відпусток.

За офіційними даними, у 1999 р. для  стимулювання внутрішнього попиту уряд Китаю закликав університети розширити набір студентів. При цьому велика кількість інститутів була заснована самими університетами  і не контролювалися державою. Але державні університети виявилися не спроможними містити таку кількість навчальних закладів і підтримувати в них на належному рівні якість освіти. Шенда – торговельно-економічний інститут при університеті м. Чженьчжоу – є саме таким так званим ”другорядним інститутом” і головним джерелом ”чорних студентів” університету.

Такі ”другорядні інститути” використовують ім'я університету для залучення Студентів. Вони обіцяють, що після закінчення навчання їхні випускники отримають дипломи державного зразка випускника університету. І хоча оплата за навчання в цих інститутах досить висока, але більш пільгові умови під час вступу або недалека відстань до домівки привертають багатьох молодих людей.

Щоб якось виправити ситуацію, що склалася, міністерство освіти Китаю в 2004 р. видало указ, відповідно до якого всі дочірні філіали відокремлюються від університетів, щоб гарантувати якість освіти в  престижних вишах, а  дипломи, що видаються дочірніми закладами, не будуть  дипломами університетів, тобто вишів вищого рівня акредитації. З цієї миті студенти таких  інститутів періодично розпочинають  заворушення через те, що вони не отримують обіцяні дипломи державного зразка.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...