• Американські археологи знайшли рецепт китайського вина 9000-річної давності

  • Понеділок, 19 лютого 2007 року
 

Американські археологи знайшли стародавню формулу приготування вина, що збереглася на осколках глиняного виробу в руїнах міста Джіаху провінції Хенань 9000-річної давності. Склад був успішно проаналізований і зараз одна з американських пивоварних компаній використовує ту ж саму формулу приготування стародавнього китайського вина, для виготовлення сучасного пива, з найменуванням «Шато Джіаху». Компанія підготувалася до масового випуску продукції в липні цього року.

За повідомленнями «Chongqing Evening News», стародавні руїни Джіаху, що знаходяться в області Уян міста Луохе провінції Хенань, датуються 9000-річною давністю. Вони були затоплені і виявлені тільки в 1980-х роках. Американський професор археолог Макгаверн у 2004 році знайшов 16 осколків глиняних виробів в руїнах Джіаху, а також сліди алкоголю на внутрішній стороні череп'я. За допомогою хімічних аналізів йому вдалося здобути речовини з цих осколків.

В результаті лабораторних досліджень, було визначено, що на осколках знаходяться сліди меду, китайського глоду, винограду і рису, а також інші інгредієнти. Воно схоже на склад сучасного рисового вина або виноградного вина, що підтверджує, що 9000 років тому жителі Джіаху вміли готувати вина. Таке відкриття відсовує історію приготування вин з 5000-річної до 9000-річної давності, і Китай тепер є країною, що почала приготування вин раніше інших.

Макгаверн з'ясував формулу, але не знав, як вино було приготоване. Пізніше він передав формулу пивоварному заводу в Делавері. Цей завод використовував сорт китайського вина (Цюйцзю) і, використовуючи методи пивоваріння, вдало зробив «Шато Джіаху» (за допомогою формули), як робиться сучасне пиво традиційними стародавніми способами.

Пиво "Шато Джіаху" містить 8 відсотків алкоголю, має схожий на шампанське золотистий колір. Воно ароматне і солодке. Для проведення дослідження на предмет придатності товару для продажу, пивоварний завод зібрав групу добровольців з міста Нью-Йорка і отримав від них захоплені відгуки. "Шато Джіаху" буде офіційно випущене в липні цього року. Американські споживачі зможуть спробувати на смак чудове стародавнє китайське вино 9000-річної давності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...