• У 2017-му вже робитимуть пересадку голови людини?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 28 лютого 2015 року
Італійський хірург Серджіо Канаверо зробив гучну заяву: вже у 2017 році може відбутися перша у світі пересадка людської голови. Таким способом лікар хоче допомогти тим, у кого пошкоджені нерви, атрофувалися м'язи, а також людям, що страждають від раку, повідомляє RG.ru.

Канаверо планує представити детальний проект операції на червневій конференції американської Академії хірургів ортопедії та неврології в Аннаполісі.

Планується, що перед унікальною операцією тіла пацієнта і донора будуть охолоджені, аби клітини якомога довше могли прожити без кисню. Хірург хоче прикріпити голову людини до тіла донора, склеївши кінці спинного мозку спеціальним матеріалом — поліетиленгліколем, а великі кровоносні судини з'єднавши крихітними трубками. Після цього людина близько чотирьох тижнів проведе у комі.

За словами Канаверо, сучасній медицині вже під силу з'єднати спинний мозок і подолати опір імунної системи, тому подібна операція цілком можлива вже за два роки. Хірург налаштований оптимістично: він переконаний, що пацієнт після пробудження відчуватиме своє обличчя і навіть із часом зможе знову навчитися ходити.

Відомо, що перші спроби пересадки голови у 1954 році зробив радянський хірург-експериментатор Володимир Деміхов. Він хотів пересадити на спину дорослому собаці голову цуценя. Всього ним було створено 20 двоголових собак, але жили вони недовго — від двох до шести днів.

Перша успішна повна трансплантація голови (коли одна голова була замінена іншою), була здійснена у 1970 році командою на чолі з Робертом Уайтом у Клівленді. Йому вдалося пересадити голову однієї мавпи на тіло іншої. Щоправда, вчені не намагалися з’єднати спинний мозок тварин, унаслідок чого мавпа не могла рухати новим тілом. Тварина жила протягом дев'яти днів, доки імунна система не відторгла голову.


Читайте також:

Трансплантація і торгівля органами: новий вид злочину 21 сторіччя
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...