• Польща очікує на масовий наплив біженців з України

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 2 вересня 2014 року
Хоча Польща запевнила Євросоюз, що готова приймати вимушених переселенців з Донбасу, всі центри для біженців у Польщі вже переповнені. При цьому умови в них важко назвати комфортними, повідомляють «Вести ФМ». 

У разі раптового і масового напливу українських громадян польська сторона обіцяє організувати тимчасові табори для них на військових полігонах, у Новій Денбі Підкарпатського воєводства або в наметах і контейнерах на території аеропорту міста Бялая-Подляска.

Тільки в аеропорту, як зазначив радіо генеральний директор Управління у справах іноземців Аркадіуш Шиманський, можна буде розмістити понад тисячу вимушених переселенців.

Польська прикордонна служба видає тимчасове посвідчення особам зі сходу України, які заявили про бажання отримати статус біженця, тільки після відповідей на низку запитань. Серед них основні ― деталі життя і причини втечі з країни.

З цим документом переселенці повинні з'явитися до відділів прийому Імміграційної служби протягом двох днів, після чого на них заводять персональні справи. Потім ці люди в обов'язковому порядку проходитимуть серію суворих тестів і епідеміологічний контроль з метою недопущення в країну осіб з інфекційними захворюваннями. Під час медичних перевірок мігранти здають аналіз крові, проходять рентген і ретельний особистий огляд. У разі виявлення небезпечної хвороби таких осіб ізолюють.

Процес надання статусу біженця в Польщі, згідно законодавства країни, повинен тривати від декількох днів до декількох місяців, але не більше півроку. Однак на практиці він затягується на 2 роки і більше, додав «Вести ФМ» представник польської гуманітарної акції.

Відзначимо, з початку поточного року Імміграційна служба Польщі отримала від українців більше тисячі заяв про надання їм статусу біженця, але ніхто з них його поки що не отримав.


Читайте також:
Поляки створюють свою Нацгвардію у відповідь на війну в Україні
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...