• Астрономи НАСА знайшли планету, в якої 4 сонця

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 березня 2015 року
Астрономи НАСА відкрили за 136 світлових років від Землі величезну екзопланету, яка розташована у системі відразу чотирьох батьківських зірок у сузір'ї Ареса, повідомляє RG.ru.

«Сім'ю» із чотирьох сонць назвали 30 Ari. Спочатку вчені вважали, що виявлена планета перебуває в оточенні трьох світил, але пізніше у цій системі знайшли ще одну зірку, яка належить до червоних карликів.

Планета являє собою величезний газоподібний світ, який за масою у 10 разів перевершує Юпітер. На один її оберт навколо головної батьківської зірки потрібно 335 днів. Біля центрального світила є зірка-компаньйон, але планета не обертається по орбіті навколо неї. Ще одна пара зірок віддалена від них на 1670 астрономічних одиниць (близько 251 млрд км).

Як зазначають астрономи, це вже друге за рахунком відкриття планети, яка входить до четверної зоряної системи. Перша в історії астрономічної науки планета, що належить до системи з чотирьох сонць, була відкрита у 2013 році астрономами-аматорами і отримала ім'я KIC 4862625.

За словами дослідників, нове відкриття може свідчити про те, що планети, які розташовані у системі з чотирьох зірок, можуть у Всесвіті зустрічатися насправді частіше, ніж раніше вважалося. За деякими оцінками, приблизно 4% подібних до Сонця зірок перебувають у четверних зоряних системах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...