• Російському поетові висунули у суді обвинувачення за підтримку України

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 9 березня 2015 року
Російський поет і колишній вчитель Олександр Бившев, якого судять за вірші на підтримку України, отримав на руки обвинувальний висновок у Кромському слідчому комітеті Росії.

Його звинувачують у скоєнні злочинів, які передбачені частиною 1 статті 282 КК РФ (дії, спрямовані на збудження ненависті або ворожнечі, а також на приниження гідності людини або групи осіб за ознаками статі, раси, національності, мови, походження, ставлення до релігії...).

За словами Бившева, 42-річного жителя селища Кроми, у підсумковій частині обвинувального документа зазначена «повна відсутність обставин, які пом'якшили б покарання обвинуваченого Бившева А.М.».

Олександр Бившев приводить частину з обвинувачень: «Здійснюючи свій злочинний намір, Бившев А.М., усвідомлюючи фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи неминучість настання суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, розмістив на своїй персональній сторінці в соціальній мережі „Вконтакті“ власний вірш під назвою «Українським патріотам» [цей вірш можна прочитати, перейшовши за гіперпосиланням в 1 абзаці статті — прим.авт.].

Російський поет наводить у листі «Великій Епосі» цитати показань його колег-земляків: «У цьому вірші Бившев А.М. виступав за Україну і в жорсткій формі критикував Росію і чинну владу», «прославляв нацистську політику України», «виступає із закликами до знищення громадян Росії насильницьким шляхом» (поет стверджує, що ця фраза була майже у кожного з тих, хто виступав у ролі свідків).

У той же час, поет каже, що основний посил його вірша був абсолютно прозорий: в українців є повне право захищати свою землю від будь-якого вторгнення ззовні.

«Нагадаю, що Росія, згідно з міжнародними домовленостями, — гарант територіальної цілісності незалежної і суверенної України», — говорить Бившев.

Йому винесли вирок: «Бившев А.М. не може працювати в освітніх установах і поширювати свої думки..., щоб це не передалося учням».

Бившев розповів, що на останній педраді, де він був ще в якості діючого вчителя, окремі його колеги в присутності заступника Кромського прокурора, засуджуючи вірші поета, говорили, що Володимир Путін — це «найвеличніший правитель Росії за всю її історію, ще більш великий за Леніна і Сталіна разом узятих і вище самого Олександра Невського».

Раніше, «Велика Епоха» повідомляла, що Олександр Бившев написав вірша про Степана Бандеру.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...