• Стародавнє ассирійське місто зруйнували бойовики «ІГІЛ»

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 8 березня 2015 року
«Ісламська держава» продовжує руйнувати світову культуру: бойовики на важкій військовій техніці накинулися на руїни столиці стародавньої держави Ассирія, повідомляє «Сегодня».

Ідеться про руїни міста Калах, яке відоме археологам як столиця стародавньої держави Ассирія. Міністерство туризму Іраку не уточнює, яких саме збитків завдано розкопкам поблизу міста Німруда, але заявляє, що «ІГІЛ» продовжує кидати виклик світовій спільноті і нехтувати почуттям гуманності.

Місто Калах було засноване в Месопотамії у 13 столітті до нашої ери. У 612 році до нашої ери його зруйнували мідійці та халдеї.

У 1989 році в сучасному Німруді, який розташований за 35 км на південь від Мосула, були знайдені майже три сотні ювелірних виробів давніх майстрів, у тому числі золоті прикраси, коштовне каміння у золотому обрамленні, велика кількість статуеток реальних і міфічних тварин, виконаних із сердоліку та інших матеріалів.

Наприкінці лютого бойовики «ІГІЛ» у Мосулі підірвали бібліотеку і влаштували багаття із книг, а потім зруйнували безцінні пам'ятки у місцевому музеї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...