• Екс-прем’єр РФ Касьянов порівнює Путіна з Муссоліні

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 21 вересня 2014 року
Президент Росії Володимир Путін створив авторитарний режим у Росії й розпочав впроваджувати елементи режиму Муссоліні. Про це сказав екс-прем’єр-міністр Росії 2000—2004 років Михайло Касьянов в інтерв’ю польському телеканалу TVN24.

«В Росії не знайдеться нікого, хто б набрався сміливості піти проти Путіна серед його найближчого оточення, немає такого генерала, який наважився б сказати Путіну, що не підкорятиметься його рішенням й не віддаватиме наказу наступати на Україну. Подібні генерали зникли. Всі слухаються, озираються на Путіна, що він скаже. Це є справжнім авторитарним режимом», — сказав Касьянов, що був головою російського уряду в перший строк президентства Путіна.

Касьянов сказав, що президент Росії зараз упроваджує в країні елементи режиму Муссоліні, де дозволено існувати тільки одній, офіційній точці зору. «Зараз нас, демократичну опозицію, називають 5-ю колоною, зрадниками народу. Ми не очікували такого після 20 років побудови демократії», — зазначив він і висловив сподівання, що довго так тривати не буде, що народ «прокинеться» й повернеться на шлях побудови нормальної демократичної держави.

Успіх Путіна в Росії та підтримку окупації Криму Касьянов пояснює тим, що президент та його оточення усвідомлюють: росіяни після розпаду СРСР почали страждати «пострадянським та постімперським синдромом».

Касьянов додав, що окупація Криму й агресія у східній Україні стала можливою через те, що Захід вчасно не відреагував на агресію Росії у Грузії в 2008 році. «Захід залишався нейтральним, а пізніше повернувся до «business as usual» із Кремлем. Із цього Путін зробив висновок, що Захід дав йому право, й він може робити все, що захоче. Україна та Крим є результатами цієї позиції», — наголосив екс-прем'єр РФ.

Касьянов додав, що санкції Заходу проти Росії уже діють та послаблюють єдність оточення Путіна.

«Незабаром перед Путіним та його оточенням постане проблема, як утримати макроекономічну стабільність, йому складно буде дотримати обіцянки підвищення зарплат і пенсій. Йому складно буде навіть реалізувати поточні зобов'язанні перед громадянами, і це відіб’ється на здатності Путіна управляти країною», — сказав екс-прем'єр Росії.


Читайте також:
Правозахисники розповіли, що відбулось в Криму за півроку
В Росії поширюють інформацію, що в Україні воюють діти
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...