• Україна може не поїхати на Євробачення

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 7 березня 2009 року
Україна може бути не представлена в цьому році на Євробаченні. Це станеться у випадку, коли фінал відбіркового туру не відбудеться 8 березня і Україна може не встигнути вибрати учасника до 16 березня – саме у цей день всі учасники з кожної країни повинні бути вже в Москві.

Юрист конкурсантки Євробачення Анастасії Приходько Юлія Ткаченко повідомила, що суд заборонив проводити фінал конкурсу Національного відбору 8 березня. Про це вона заявила під час прес-конференції.

3 березня Анастасія Приходько, яка опинилася в центрі скандалу навколо відбору учасників Євробачення, подала судовий позов до Шевченківського суду, в якому вимагала переглянути рішення Національного каналу щодо її дискваліфікації і повторно провести півфінал.

5 березня стало відомо, що суд заборонив Національній телекомпанії проводити фінал відбіркового туру.

Олена Мозгова, директор творчого об'єднання музичних та розважальних програм НТКУ, заpначила, що Анастасію дискваліфікували нібито за те, що вона виконувала пісню, яка вже звучала раніше. Але, за словами Мозгової, це був далеко не поодинокий випадок, коли конкурсанти порушували вимоги конкурсу, адже положення можуть трактуватися не однозначно. 

«Прикро, що такі співаки, як "NikitA", що в жодну ноту не попадає, потрапляють у фінал, а талановиті діти не проходять через порушення якогось положення», - говорить Олена Мозгова.

Хлопці з гурту "Табу", що прийшли на прес-конференцію разом із Анастасією Приходько, згадали також і співачку Ленару Османову, яка нібито теж порушувала положення щодо вимог конкурсу, але її не дискваліфікували. Як і Світлану Лободу, що заспівала пісню, на яку відео нібито з’явилося ще у вересні. А одне із положень забороняє виконувати твір, що був опублікований до 1-го жовтня 2008-го року.

Роман Недзельський, перший віце-президент Національного телеканалу, на такі закиди відповів, що всі конкурсанти, які порушили вимоги, були відсторонені від подальшої боротьби за участь у фіналі відбіркового туру. При цьому він показав нотаріально завірені заяви Османової та Лободи, де вони нібито доводять свою правоту. Втім від Приходько Роман Недзельський такого документу не отримував.

За словами продюсера Анастасії Приходько Ігора Гончаренка, єдина причина дискваліфікації дівчини полягала в тому, що вони не дали хабаря. Олена Мозгова переконувала, що порушення були не стільки з боку конкурсантів, скільки з боку членів журі і самих організаторів конкурсу.

«Коли за те, що поставити ліжко на сцені для режисерського рішення пісні вимагають 400$, і коли говорять, що заплатіть 200$ і буде вам гарний звук, - говорить Олена Мозгова, - то це і є справжні порушення».

«Зараз стосунки увійшли в таку площину, коли далі вже будуть спілкуватися юристи і вирішуватиме суд», - зазначила директор творчого об'єднання музичних та розважальних програм НТКУ.

Завершальний етап Національного відбору "Євробачення-2009" має відбутися 8-го березня. Але чи наважиться Національний телеканал його проводити невідомо, адже за невиконання судового рішення  передбачено кримінальну відповідальність.

Підписатися:

Коментарі