• В Києві відкрили скульптурний салон

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 5 березня 2009 року
В Києві в Українському Домі відкрили скульптурний салон, де представили скульптуру як прадавню кам’яну, так і роботи сучасних майстрів.

Право першого обходу мали VIP персони, серед яких були Володимир Литвин та Влада Литовченко, Марина Кінах, Юрій Костенко, Ілля Чичкан зі своєю дружиною та інші представники українського бомонду.

На першому поверсі експонуються скульптури стародавніх часів. Саме тут відвідувачі бодай не в перше у своєму житті бачать кам’яну статую чоловічої статі. Разом з цим можна помилуватися й степовими монументальними «бабами». Їх наші предки створювали як ідолів і поклонялися їм, як богам родючості та добробуту.

Дніпропетровський музей привіз до «Салону» свою найголовнішу перлину – Керносівського ідола III тис. до н.е., знайденого біля села Керносівка Дніпропетровської області. Музей пишається тим, що аналогів такої скульптури в жодному музеї світу не має.

Ідола прикрашають візерунки та стародавні зображення. За словами директора Дніпропетровського музею Надії Капустіної, на спині ідола зображена ціла філософія протоаріїв, племені індоєвропейців. «Протоарії вважали, що земля і космос поєднані між собою. Через стовп йде поживна субстанція з космосу до землі, із землі до людей, - каже директор музею, - Гілки, що йдуть вниз – це минуле, а гілки, що підіймаються вверх – майбутнє».

Разом із цим в Українському Домі можна побачити також і шедеври світового авангарду. В Салоні представлені роботи Альберто Джакометті, Жана Арпа, Генрі Мура, Костянтина Бранкузі, Олександра Архипенка, Пабло Пікассо, Жака Ліпшиця.

Сучасну українську скульптуру презентують 40 митців.

За словами директора Українського Дому та керівника проекту Наталії Заболотної, виставку організатори застрахували. При цьому вона зазначила, що вартість експозиції – понад одного мільйону доларів.

„Великий скульптурний салон” проводиться вже втретє.
 
 
Підписатися:

Коментарі