• Україна депортувала біженця з Росії

  • Середа, 30 липня 2008 року
28 липня Генеральний Прокурор ухвалив рішення про видачу петербурзького бізнесмена Олега Кузнєцова, який уже отримав статус біженця в Україні. А наступного дня ввечері росіянина передали владі Російської Федерації. Правозахисники стверджують, що екстрадицію здійснили всупереч національному закону та міжнародним договорам, ратифікованим Україною.

«Це абсолютно безпринципні, підступні дії, які ганьблять нашу країну так, як за сімнадцять років її ніщо не ганьбило», – характеризує вчинок українського  Генпрокурора Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи. Він вимагає від Президента України звільнити пана Медведька з посади Генпрокурора, а парламент – висловити недовіру високопосадовцю.

Правозахисник закликає вжити всіх можливих заходів для повернення біженця з країни, де йому загрожує небезпека. Адже згідно з Міжнародною конвенцією ООН про статус біженця, категорично забороняється повертати людину до країни, з якої вона втекла в наслідок побоювань бути підданою катуванням або ж зазнати переслідувань на расовому, релігійному чи національному ґрунті.

«У низці ганебних випадків порушення прав біженців та шукачів притулку випадок Олега Кузнєцова все ж можна вважати найганебнішим, – провадить далі Євген Захаров. – Програвши на правовому полі, Генеральний прокурор України просто «змахнув шахи з дошки» й показав, як слід ставитися до судового рішення, яке не подобається».

За даними правозахисника, наразі Олег Кузнєцов доставлений в російське СІЗО.

До відома: 19 липня 2007 року українські правоохоронці на прохання російських колег затримали Кузнєцова у Києві. 20 липня Шевченківський районний суд м. Києва взяв бізнесмена під варту. Невдовзі Кузнєцов подав заяву про надання статусу біженця. З 20 липня росіянин перебував під вартою в СІЗО.

5 березня 2008 року Державний комітет України у справах національностей та релігій надав Кузнєцову статус біженця, визнавши його побоювання щодо грубого порушення його фундаментальних прав у Російській Федерації обґрунтованими. 21 квітня 2008 року росіянин отримав посвідчення біженця.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...