• Книжковий ярмарок у Львові обіцяє багато цікавинок

  • П'ятниця, 5 вересня 2008 року
Національна книжкова виставка-ярмарок “Форум видавців” у Львові – це унікальний комплекс виставкових та ярмаркових заходів, мистецьких та культурних акцій, скерованих, перш за все, на піднесення престижу української книги в суспільстві.

Цьогорічний 15-ий Форум проходитиме з 11 до 14 вересня 2008 року. На відкритті заходу, яке традиційно відбудеться в Оперному театрі, організатори обіцяють багато сюрпризів. Які саме — поки що тримається в таємниці.

На ярмарку будуть представлені видавничі та книготоргівельні компанії з усіх областей України. Тільки на конкурс "Найкраща книга Форуму видавців" було надіслано 325 книжок від 65 видавництв.

 
У рамках заходу також проходитиме Третій Міжнародний літературний фестиваль «Література в еру мас-медіа», на який приїдуть понад 150 авторів з 15 країн. Окрім цього у рамках виставки запланований перший відкритий чемпіонат України зі швидких шахів серед українських письменників та видавців пам’яті Степана Попеля.

Особливу роль на ярмарку організатори приділяють бізнес-форуму «Український книжковий ринок.  Значення статистичної та аналітичної інформації для ефективного розвитку». Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль  вважає цю дискусію якнайактуальнішою для українських видавців. «На жаль, ніхто в Україні не може сказати, скільки книжок тут видається, а головне – скільки їх продається. Загальна кількість назв не є тим показником, за яким можна визначати читацький, споживацький попит та його пріоритети. Й тільки статистика роздрібного продажу може допомогти у такому аналізі. Також дуже важливо знати, яка є градація між видавцями: хто в якому сегменті працює, хто які займає долі ринку, ніші ринку", - зазначає він.

Цьогорічними гостями Форуму стануть польський письменник та журналіст Лукаш Ґолембєвський та головний редактор газети «Книжное обозрение» Алєксандр Ґаврілов.

В рамках заходу також буде проведений бізнес-тренінг, під час якого голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть спільно з керівниками найбільших видавництв та книготорговельних організацій визначатиме ключові проблеми українського ринку.
“Форум видавців” у Львові було започатковано в 1994 році. Згодом, 4 квітня 2003 р. йому  було надано статус Національної книжкової виставки-ярмарку.

Ідея проведення Форуму  належить Богданові Кравченкові і відтак успішно втілюється і розвивається громадською організацією “Форум видавців”.

Символом Форуму видавців є книжковий равлик, який символізує "життя і смерть, вогонь і воду, безсмертя, те, що лишиться від нас після смерті, а також затятість, витривалість, поміркованість,розважливість”. (“Словник синонімів” В. Копалінського).

Гасло першого Форуму видавців: “Справи кепські. Але вони погіршуватимуться й далі, якщо ми не зробимо все, що в наших силах, аби їх покращити”. Організатори вважають, що воно актуальне й надалі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...