• Знайдено місце страти князя Ігоря

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 17 липня 2008 року
На карті України позначать місце страти князя Ігоря. Дослідники з Рівненщини стверджують, що достеменно знають, де древляни розправилися з великим київським правителем. Досі про нього говорили лише сільські старожили та кілька етнографів, повідомляє НТН

Павло Герасимчук, житель с. Біловіж: «Будь ласка, ще 20 метрів, і Ігорів брід – історична пам’ятка, не записана поки що».

До Ігоревого броду дорога непроста. П’ять кілометрів лісовими стежками на авті, потім ще три кілометри пішки.

У десятому сторіччі тут стояли непрохідні болота. Проте для князя з дружиною то був найкоротший шлях із Києва у древлянську землю, - кажуть дослідники. Саме цим бродом він повертався після отримання данини з гордого племені.

Валентина Демчук, етнограф: «Ми з вами знаходимося на колишній древлянській території. За переказами, тут знаходилася стоянка Ігоря. Коли дружина залишилася тут стояти, то самого Ігоря забрали древляни і повели до місця страти в Завишень».

Відтоді цю місцину називають Ігоревим бродом. Стратили ж князя за шість кілометрів. Ні автівка, ні мотоцикл, ні коні у пригоді не стануть – цими стежками їм не проїхати.

На місці, де князь Ігор прийняв тяжку смерть від древлян, нині ні вказівника, ні пам’ятного знака. Проте це місце й досі пробуджує в селянах із навколишніх сіл містичний страх.

Ще з п’ятого класу за «Повістю минулих літ» усі школярі знають: древляни прив’язали князя за ноги до двох молодих беріз і відпустили дерева. Бо, мовляв, київський правитель був надто жадібним і обкладав їх надмірною даниною.

Наталя Козаченко, історик: «Це є місце, де дійсно було розіп’ято князя Ігоря. Існує іще одна легенда, за якою, князя було розіп’ято на дубочках. Але ми за версію з берізками, бо вони гнучкіші».

Нині тут росте чимало беріз і дубів. Полюбляють місцину й дикі звірі. Для них і годівницю поставили.

А ось із туристів поки лише знімальна група НТН. Та селяни обіцяють і археологів запросити, і пам’ятну табличку почепити.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...